Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Szelektív hulladékgyűjtés -...

Szelektív hulladékgyűjtés - hogyan vitethetném el a papírt és az alut?

Figyelt kérdés

A településünkön van a házaktól szelektív elszállítás, viszont két dolog kérdéses maradt számomra, miután megnéztem a helyi hulladékgazdálkodó kiírását:

1. Azt írják, a papírt kötegelve kell kitenni. Ez még oké is újságnál, kartondoboznál, de a többivel mit csináljak? Pici dobozkák, betegtájékoztatók, cetlik, wc papíros gurigák, stb?? Ezeket hogy kötegeljem?

2. Alut nem szállítanak el, vagyis nem írják az oldalukon hogy elvinnék, akkor azt hova tudnám tenni? A faluban nemrég megszüntették a szelektív gyűjtő szigetet, szóval oda se tudom elvinni... (Ugyanitt újabb kérdés: miért szüntetnek meg egy ilyen gyűjtőhelyet?? A környéken nem az első amit eltüntetnek... Nem pont hogy többet kéne létesíteni?)


2019. aug. 12. 12:25
 1/1 anonim ***** válasza:

Én az újságot kötegelem,a többit pedig úgy,hogy a boltból hozok dobozt,abba berakok mindent,rácsukom x-ben a tetejét-és kész.

Én mindent gyűjtök,és évente "pénzt csinálok" belőle.

Külön válogatom a vasat,rezet,alumíniumot,nem is hinnéd,hogy tízezreket lehet kapni értük. Nem dobom ki a sörös dobozt, a kopott serpenyőt,kiszedem,és szétberhelem az elromlott háztartási gépből a motort,a rossz csapot,stb.

Konkrétan az aluról...ha összegyűjtesz 10~20 kilót,az kb 2500~5000 ft...azért már érdemes átbicajozni a másik faluba,vagy városba,ha ott van felvásárló telep.

2019. aug. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!