Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mit gondoltok a szelektív...

Mit gondoltok a szelektív hulladékgyűjtésről? Hogyan népszerűsíthetnénk? Mit tegyünk, hogy többen szelektíven gyűjtsük a szemetet?

Figyelt kérdés

2012. máj. 8. 16:27
 1/4 anonim ***** válasza:
44%

Úgy tudom sok kisiskolásnak tartanak ezzel kapcsolatos oktatást, játékot, akármit... Nem tudom mennyire elterjedt, de mindenképp jó dolog. Ugyanis akkor ő nagy valószínűséggel már szelektál, és elképzelhető, hogy a családtagokat is rábeszélheti. Ez mondjuk elősegíthető versenyekkel. Papírgyűjtés idáig is volt iskolákban. Lehetne versenyezni elemgyűjtésben, műanyag flakongyűjtésben, meg ami még nem veszélyes. Üveget inkább nem kéne gyerekekkel versenygyűjtetni.

Na és így szép lassan alakulna a társadalom, ha máshogy nem, előbb-utóbb kihalnának azok az emberek, akik még nem szelektívkedtek.

Egyébként pedig felnőtt emberek között is lehetne játékot/versenyt/értékes nyereményekért folyó gyűjtést szervezni...

2012. máj. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ésszerűsíteni kéne a rendszert. A mai napig nem értem, miért jó, hogy mindenki otthon ki kell mossa az üvegeket, flakonokat. Így rengeteg ivóvizet pocsékolunk el, ami nagy kincs. Miért nem lehet feldolgozás előtt egyben kimosni őket töredékannyi vízzel?
2012. máj. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ésszerűsíteni kellene a rendszert,ahogy pl. Németországban is van.

Van egy kuka a háztartási hulladéknak,egy a papíroknak,és az Önkormányzat ad zsákot a műanyagoknak. Meghatározott időben a háztól viszik el. A ruhaféléket pedig a segélyszervezetek gyűjtik be.

Egy kisváros külső kerületében lakok,ahol a kocsiút még földes.

A lakásomtól 5-6 m-re vannak a szelektív-gyűjtő konténerek. Üveget viszont a város közepére kellene vinnem.

Kevés üveget,vagy palackot használok egy hónapban. Nem gyűjthetem itthon hónapokig,hogy elsétáljak vele a konténerekig. Nyáron a por nagy,esőben nagy a sár,télen pedig jegesek az odáig vezető utak. Ezért nem gyűjtöm szelektíven a hulladékot.

Papírgyűjtés pedig van ugyan az iskolákban,de a papírt a szülőknek kell elvinni a MÉH-telepre.

Ha házhoz jönnének érte,akkor megtenném.

2012. máj. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
49%
Tök jó lenne, de sajnos pici lakással jóformán képtelenség... :(((
2012. máj. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!