Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Piszkos, dohos bőröndöt...

Piszkos, dohos bőröndöt hogyan tisztítsak?

Figyelt kérdés
Idáig az volt a tervem, hogy majd áttörölgetem szappanos vízzel, majd locsolócsővel kiöblítem, viszont mondták, hogy ezt ne tegyem, mert karton is van benne valahol. De abba bele sem gondoltam, hogy ez nem fogja kivenni a szagot belőle. Hogy tisztítsam, hogy a dohos szag is elillanjon? Valakinek valami ötlete? Jelenleg még kint az udvaron szétterítve napozik. Van még 1 hetem rá, hogy vadonatúj bőröndöt varászoljak belőle.
2019. aug. 24. 16:56
 1/6 A kérdező kommentje:
Elnézést, egy helyen elírtam, varázsoljakot szerettem volna.
2019. aug. 24. 16:57
 2/6 anonim ***** válasza:
73%
Én teleszórnám szódabikarbónával, az megköti a szagokat. Bár ha nagyon dohos, ami végül is penész, nem kizárt, hogy csak az új bőrönd segít. Tele alatt nyilván azt értem, hogy a felületét belepje, nem azt, hogy dugig rakd vele a bőröndöt.
2019. aug. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
59%
Meg az is segíthet, ha öblítős vízzel átitatott ronggyal áttörölgeted.
2019. aug. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%
Próbáld ki a szőnyegtisztító habot. Utána jól szarítsd ki a napon. Ha pakolsz bele, a ruhákat előbb tedd tiszta zacskóba, szatyorba vagy párnahuzatba, hogy még véletlenül se szennyeződjenek a bőröndtől!
2019. aug. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

5000 Ft-ért nagyon frankó használt bőröndöket lehet kapni, én nem kínlódnék mindenféle kemikáliával, főleg ha be van dohosodva. Az szinte biztos, hogy a benne lévő kartonmerevítés is penészes, azt meg nem tudod kimosni belőle. Tehát még ha rá is költesz akármennyi pénzt mindenféle tisztítószerekre, azok csak a felületről fogják eltávolítani a dohot (jó esetben), a kartonlapokból nem. Vagyis ha még illatosnak is tűnik kezelés után, néhány hét után jó eséllyel visszajön majd a dohszag, ráadásul minden átveszi majd, amit belepakolsz.

Szóval szerintem kár vele kínlódni, hajitsd ki a túróba és vegyél helyette valami normálisat inkább.

2019. aug. 25. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kuka. SOHA nem lesz penész (doh) mentes. Vegyél a kínaiban egy újat, ezt meg gyorsan dobd ki.
2019. aug. 25. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!