Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Robotporszívóról mi a vélemény...

Robotporszívóról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék egy ilyet. Férjem szerint viszont pénzkidobás, mert a sarkokat nem tudja rendesen tisztítani. Külföldön élünk, itt nézegettem az árakat és hát nem olcsó. Épp ezért merült fel bennem ez a kérdés: megéri e az árát? Mennyire hatékony? Milyen márkát érdemes venni? Nyilván takarítanék, felmosnék én is, csak azt szeretném, hogy kicsit utánam dolgozzon. Azt olvastam, hogy szőnyeg és küszöb gondot jelenthet, de mivel a lakásunk akadálymentes, azt hiszem ez nem lesz probléma.

2019. aug. 26. 18:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
31%

Nemcsak a sarkokat nem tudja tisztítani, hanem a bútorok alatt se tud, a bútorok tetejét se tudja, de a falról, plafonról se tudja felszívni a pókhálót.

Tehát ár-érték arányban elég vacak.

2019. aug. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
44%
A férjednek teljesen igaza van. Nekünk is van (márkás), szinte csak laminált padlón kell mennie, alig van akadály, ehhez képest már szinte be sem kapcsoljuk.
2019. aug. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Ó, hát ez nem túl jó :(
2019. aug. 26. 18:37
 4/19 anonim ***** válasza:
43%
Egyáltalán nem volt drága, mert öt éve kb. 40ezer Ft volt a Media Markban, de mindig elakadt a szőnyegben, ezért elajándékoztam.
2019. aug. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
51%

Én kaptam egyet az egyik háztartási gép mániás családtagomtól (magamtól biztos nem vettem volna 75 ezerért) karácsonyra.

Aranyos meg minden, hogy dumál ha valami baja van, meg mondja hogy éppen milyen folyamatokat végez, merül az akkuja akkor rááll a töltőállomásra stb. De alapjában véve nem sokat ér.

Kutyásoknak macskásoknak akik a házban tarják az állatot (nekem van egy cicám) arra jó, hogy a szőr ne lepje be az egész lakást, folyamatos használat mellett a gép elég jól összegyűjti a padlóról.

Egyébként meg simán elakad úgy bármiben, hogy összefossa magát a szoftver és nem tud mit kezdeni a problémával, ezért néhány figyelmeztetés után kikapcsolja magát. Hiába tanulja/térképezi fel a helyet, sokszor van hogy már egy asztalláb is paradox kihívásnak számít hogy kikerülje, ha valamit elszámolt a szoftver vagy a szenzorai rossz értelmezhetetlen értékeket küldenek.

Olyan helyre ajánlom ahol nincs szőnyeg, nincsenek bútorok, akadályok minden fél méterbe. Egyébként az enyém a sarkokból is kiszedi a dzsuvát, mert van elöl neki ilyen kis forgó söprű szerűsége, amivel hozzáfér a sarkokhoz is.

Én is pénzkidobásnak mondanám, magamtól csak akkor vettem volna ilyet, ha annak a pénzen máshol nem láttam volna jobb hasznát.

2019. aug. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
38%
Mi is nezegettun annó. 150 erez forint volt amit ajanlottak kutyus es nagy szörű szőnyeg mellé. Inkabb felvettünk egy takarítónőt aki heti 5000 forintert az egesz hazat kitakaritja.
2019. aug. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
0%
Lejárt lemez.
2019. aug. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó. Lehet, hogy neked lejárt lemez, de nekem most lett aktuális. Ha nem tudsz érdemben válaszolni, inkább görgess tovább. Biztos találsz az oldalon számodra megfelelő kérdést.


A többieknek köszönöm a választ, ment a zöld kéz, mert mind hasznos volt. Meggyőztetek. Nem veszek.

2019. aug. 26. 21:45
 9/19 anonim ***** válasza:
75%
Akkor én leszek az ellenpélda, én szeretem. Szeretem, hogy amíg a gyerekkel kint vagyunk a levegőn, addig felporszívóz vagy épp feltöröl, és így sokkal értelmesebben tudom eltölteni az időt.
2019. aug. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem az egész azon múlik, hogy milyen székeitek vannak. Ha hagyományos, egyszerű 4 lábon álló székek, akkor tök jó a robotporszívó. Beállítod, hogy hetente 2x porszívózzon fel amikor nem vagy otthon, te csak üríted belőle a port. Persze, hogy nem takarít jól nehezen hozzáférhető helyeken. Persze, hogy néha meg kell fogni a régi porszívót is. De azért sokat segít szerintem.


Ha ilyen idétlen lábú székből van 4 darab egy asztal alatt abban viszont elakad.

[link]

Nálunk azért nincs beprogramozva heti 1-2 önálló takarításra, mert ahhoz előtte fel kell dobálni a székeket az asztalokra.


És persze vigyázni kell, hogy ne legyen az útjában elektromos kábel, széthagyott gyerekjáték, zokni ilyesmi, mert azokban is elakad.


Ja és szerintem olyat ne vegyél ami csak össze-vissza pattogva járja be a szobát, lakást, mert az egy csomó helyet kihagy. Amelyik nem tud végigmenni egy hosszú szőrű szőnyegen, az is felejtős. Az a jó amelyik amelyik szisztematikusan végigjárja a lakást. (Neato pl.)

2019. aug. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!