Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Robotporszívóról mi a vélemény...

Robotporszívóról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék egy ilyet. Férjem szerint viszont pénzkidobás, mert a sarkokat nem tudja rendesen tisztítani. Külföldön élünk, itt nézegettem az árakat és hát nem olcsó. Épp ezért merült fel bennem ez a kérdés: megéri e az árát? Mennyire hatékony? Milyen márkát érdemes venni? Nyilván takarítanék, felmosnék én is, csak azt szeretném, hogy kicsit utánam dolgozzon. Azt olvastam, hogy szőnyeg és küszöb gondot jelenthet, de mivel a lakásunk akadálymentes, azt hiszem ez nem lesz probléma.

2019. aug. 26. 18:11
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
77%
Nekem egy 5 éves Samsungom van. Naponta, kétnaponta megy, bizony nagy gyapjú szőnyegen is takarít. A küszöbben sem akad el. Nincs vele ilyen gond, ha végzett visszamegy a dokkolóra és kész. Nem nagytakarításra való, tehát érdemes 1-2 naponta járatni. Egyébként volt, hogy felraktam a szekrény tetejére takarítani :D mivel van benne leesésgátló, nem okozott neki gondot. A bútor alatt nem takarít? Ha nem fér be alá, akkor nem, de nekünk a kanapé alá is simán bemegy. 140 négyzetmétert takarít gond nélkül. 2 hetente átszaladok a hagyományos porszívóval a házon.
2019. aug. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
5%
A többiek is azt írták, hogy lejárt lemez, csak sokkal hosszabban. Táncterembe esetleg van értelme az ilyesminek, de lakásba csak egy urizálós cucc.
2019. aug. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
52%

" csak egy urizálós cucc"


A mai Mömax-os reklámújságban 33ezerért hirdetik.

Ezt nem hívnám urizálásnak.


Urizálás az, hogy pl. 300ezerért veszel egy ájfont mutogatni,

miközben az áráért hónapokig töltöd fel a polcokat a tesóban....

2019. aug. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ. Átgondolom még a dolgot, mert olvastam itt egy két jó tapasztalatot is. Nyilván nem szeretném helyettesítenI a nagytakarítást ezzel. Ahogy írtam is, csak azt szeretném hogy egy kicsit utánam dolgozzon. A helyzet az hogy látássérült vagyok és azt gondoltam hogy ez segítség lenne, mivel előfordul hogy nem jól takarítok fel valamit. A lakásunk kicsi tehát azzal nincsen gond, viszont itt valaki linkelt idétlen lábú széket, sajnos nekünk is olyan van. 😀 tehát akkor azt előtte fel kell tenni az asztalra. Elég sok bútorunk is van, amit ezek szerint lehet nem tudnak kellőképpen kikerülni.
2019. aug. 28. 14:43
 15/19 anonim ***** válasza:
68%

En a sima szonyegmentes laminalt padlos es kopadlos helyeken haszaltam es hasznalnam. Szerintem arra tokeletes hogy elinditom es o elbolyong es eleg sok koszt osszeszed mig en olvasok vagy vasarolni megyek. Hetente egyszer ettol fuggetlenul felporszivoztam ep a sarkok miatt is meg mert szeretek. Szoval nekem inkabb a napi soprogetest helyettesito szerepe van.

A gond nalunk a kutya akivel nem lehet egy legterben hagyni ugyanis megtamadja. Igy viszont nem eri meg a hasznalata mert egyszerubb 10 perc alatt nekem felporszivoznom, mint elengedni a robotporszivot es 30 percig kordsban tartani a hulye kutyat.


Hasznaltan 40 ezerert vettunk egyet. Nem beszel de jol felszedi a koszt.

Szonyeget nem.birja elakad a kis kefeje benne.

Hajszalakat se szereti azok egy ido utan megallitjak a forgo reszeket mert ratekerednek. Azaz ha hosszu hajuak vagytok es a padlora dobaljatok a hajatok a hajkefebol akkor csak bosszusagot fog okozni az elaladt robotporszivo. (Nalunk a trehany csaladtagok hagyjak a foldon a hajszalakat...

2019. szept. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
68%

Látássérültként én is filóztam ezeken a porsünökön, de egyrészt pont ott nem takarít ahol kéne (amit nem látok, vagy el van dugva) másrészt el kéne ígyis-úgyis pakolni mindent, harmadrészt, az automata kóválygók totálisan ellenőrizhetetlenek, a gps-es öntöltögetős titkosügynök variációk pedig irreálisan drágák.


Szóval marad a seprű-lapát-felmosó-ecet kombo időnként előszedett porszívóval a porgyűjtős helyek miatt.

2019. szept. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek is a választ. Hát sokkal okosabb nem lettem, de valószínűleg nem veszünk. Szerencsére találtunk új takarítónőt.
2019. szept. 15. 14:42
 18/19 anonim ***** válasza:
55%
Helyes! A takarítónő még kiüríti a porzsákot is. :)
2019. szept. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Bár már régi kérdés, de azért leírom én is, hogy ha az igényeidnek megfelelőt veszel akkor az egyik legjobb befektetés és hosszú távon olcsóbb mint takarítónőt fizetni és még idegent sem kell a lakásba engedni. Csupán annyi kell, hogy felméred mik az igényeid, milyen a lakásod. Kicsit utánanézel és biztos meg fogod találni a neked való robotporszívót. 100 ezer alatt is vannak már inteligens lézeres tájékozódású modellek amiknek még a rendetlen lakások sem akadály. Az össze-vissza navigáló robotporszikat szerintem nem érdemes megvenni bár van olyan akinek az is bevállt. Sőt az új komolyabb modellekben már AI kamera is van ami felismeri a kábeleket, zoknikt vagy az állatok ürülékét és nem megy bele. Való igaz ezeket 200 ezer alatt nem kapni meg. Aki attól fél, hogy egy ilyen esetleg megfigyeli az az okostelefonját is dobja ki mert azon is vannak kamerák. Olyanok is vannak amik maguktól kiürítik a portartályukat neked csupán a szívóállomás tartályát kell időközönként kiürítened. Nyílván a robotporszívónak is kell rendszeres karbantartás(nem sok és az is csak pár perc), de ez melyik gépre nem igaz? Szóval szerintem ha még érvényes a kérdés akkor inkább vegyél egy jó robotporszívót és nem fogsz benne csalódni.
2021. febr. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!