Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A porszívók HEPA szűrője...

A porszívók HEPA szűrője mennyire szabvány méret?

Figyelt kérdés
Van egy Electrolux Uforigin porszívó, amin már gyakorlatilag lyukas a szűrő, cserélni szeretném. Honnan és milyet érdemes venni? Elég ha ránézésre az a méret és kinézet? Van esetleg valami szabvány HEPA szűrő méret porszívókra?

2019. szept. 14. 17:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Rákeresel a porszívó típusára és mellé írod, hogy hepa filter. -bár van a filternek is típusa, de ha nem tudod, így is megy. De ilyenkor a kimeneti szűrőket is kell cserélni, így próbálj venni komplett szettet, vagy rákeresni a kimenti szűrőre is.

A legnagyobb a porzsákcentrum, porzsákbázis, porzsákbolt, stb oldalakon biztosan van.

Csak azt vedd meg, ami tartalmazza a pontos porszívó típust, különben valami nem fog passzolni.

2019. szept. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A szűrők nem univerzálisak, ahány gyártó és típus, annyi szűrő. De minden gyártó árul szűrőszetteket a porszívóihoz, nézz szét mondjuk a MédiaMarkt-ban, vagy nézd meg a gyártó honlapján hogy mely üzletek a forgalmazók.

Én gagyi utangyarott filtereket nem vennék, csak eredeti gyári elemeket.

2019. szept. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Néztem már az Electrolux webshopján az alkatrészeket, de semmilyen szűrőt nem árulnak ehhez a típushoz. Biztos gondolták, hogy úgyis mosható, akkor meg minek, vagy fogalmam sincs mi a logika e mögött. Nem hiszem, hogy lenne más választásom, mint az utángyártott.
2019. szept. 15. 05:40
 4/7 anonim ***** válasza:
48%

Csak meghatározott évig megy az alkatrész márka szerinti pótlása, onnantól csak utángyártott van.

A moshatót is cserélni kell évente kb; mert telítődik, és nem mosható ki rendesen.

A Média M nagyon drága.

[link]

Pontosabb típust keress, itt van.

[link]

Itt is, de kell elé szivacsszűrő is.

2019. szept. 15. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Valamit rosszul csinálsz, mert az teljesen kizárt hogy az Electrolux ne adjon gyári filtereket. Ez egyszerűen lehetetlen.

Valószínűleg rosszul keresed a típust. Gyors guglis próbálkozás az általad megadott Electrolux Uforigin típusra:

[link]

Ha erről a modellről van szó, akkor már tudjuk hogy a típus amit keresel az Ultraflex.

Így már van találat az Electrolux shopjában is:

[link]


Lehet hogy nem pont ez kell neked, nézd meg a készülék típustábláján a pontos típust és ahhoz keress, egész biztosan azért nem találtál eddig mert rosszul vagy pontatlanul határoztad meg a típust.

2019. szept. 15. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi!

Lehet, hogy rosszul kerestem, nem tudom. Azt hiszem a PNC-re kerestem rá, bármi is legyen az, mert valami azonosító számot kértek. Van még serial number is, de úgy tűnt nem arra kíváncsiak.


Ennyi van rajta a címkéjén a porszívónak:

"Electrolux

Type: Cero

Model Code: Uforigin

PNC: 900273900

Serial Number: 44400445"


Rá van írva a porszívóra, hogy Ultraflex, szóval lehet, hogy tényleg arról van szó.

2019. szept. 16. 03:21
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem kerestem rosszul a típust, hibás a webshopjuk. Válaszoltak közben, EFH12W, ami jó a porszívóba. A felhasználói kézikönyvben azt hiszem EFH13W volt, de azt nem listázza a készülékhez tartozó alkatrészek oldalán. Amikor direktbe keresem google-el, akkor feljön ez az oldal [link] ha rámegyek a vásárlásra, akkor átirányít az ESF1W oldalára, amiről fogalmam sincs, hogy most azonos e vele, vagy sem, mert sehol nem írják, hogy több féle kódot használnának a szűrőkre. Az egész egy katyvasz. Egyébként sem ajánlom, hogy bármit rendeljetek tőlük. Nekem 1 hét után hozták ki mindenféle értesítés nélkül a szűrőt, ráadásul egy rokonnak adták le, mert azonos a nevünk. Igazából előtte már emailben kértem a rendelés törlését, de arra csak 2 hét után válaszoltak, és mivel rokon már átvette, tök mindegy volt. Helyette a [link] amit ajánlani tudok, én legalábbis onnan rendeltem miután egy hét alatt nem történt semmi, aztán ők 1 nap alatt kihozták vidékre ugyanazzal a futárszolgálattal olcsóbb szállítási díjjal, mint az electrolux. Azért elég erős, hogy 1 hét előnye volt az electrolux webshopjának, és mégis az övék ért ide később. Állítólag Németországból hozzák be a csere alkatrészeket, azért nyúlik meg ennyire a szállítási idő.
2019. nov. 25. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!