Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Belső ajtó méret? Szabvány?

Belső ajtó méret? Szabvány?

Figyelt kérdés

Üdv.


Sajnos fogalmam sincs hogy milyen szabványa van az ajtómnak. Esetleg előtudom keresni az építési terveket azon rajta van?


A méréseim érdekesek. 85cm széles az ajtó (ez már magában nem felel meg semminek).


25 mm vastag a fal, de az ajtótok a felét foglalja csak el, így gondolom hogy van vékonyítás a falban (mivel a toknak valamire rá kell mennie).


7,5 cm-nek felel meg akkor a faltól falig való távolság ha nem lenne ajtó most beszerelve.


Most ez milyen szabványt követ? Felújítani szeretnék, de ez így lehetetlen, és vidéken nem nagyon jönnek ki felmérni se. (legalábbis maximum csak jó drágán)


2014. márc. 22. 21:37
 1/7 A kérdező kommentje:
mármint 7,5 cm a fal amire rá megy a tok, ha úgy van ahogy mondtam, a belső távolság (a toktól tokig.) 83 cm körül van.
2014. márc. 22. 21:38
 2/7 supra01 ***** válasza:

Szia

A 83 cm tok belméret elég szabványos mert 83+2x2 tok + 2x1,5 szerelési hézag=90 cm ami szabványos falnyílás. Magasságban is lehet gond.

Ezek a DIN méretek

[link]


Persze a magyar szabvány ettől eltér némileg magasságban.


Hol laksz?

2014. márc. 23. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

vidéken.


Viszont most hogy írtad, rákerestem és valóban 90x210 szerepel a tervrajzon is.


Most már csak a tok méretét kéne tudnom. Ha jól gondolom 7,5 cm akar lenni, márha logikus a tok.


Minden esetben olyan vastag a fal mint amilyen a toknak ez a része?

[link]


Közepére gondolok, jelöltem is.

2014. márc. 23. 11:44
 4/7 supra01 ***** válasza:

Nem!

Ez változó.

És amit te mutatsz az egy utólag beszerelhető ajtó.

Ha nem gyártatod az ajtót, hanem boltban veszed, akkor ezek csak bizonyos falvastagsághoz jók!

A 75 mm az elég vékony fal, még válaszfalnak is, bár van ilyen fal pl. gipszkarton fal vagy régi gipsz válaszfalak.

És vannak gerébtokos ajtók is, ott takaróléceket kell utólag felszerelni. És vannak kőműves tokos ajtók is, ezeket meg be kell a falba építenie a kőművesnek.

2014. márc. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 supra01 ***** válasza:

És a 210 az eleve elég alacsony, igaz magyar szabvány, de akkor is alacsony, mert mira bent lesz az ajtód 196 cm lesz az átjárható méret.

Ja és ha utólag beépíthetőt veszel, akkor falfül legyen mindenképp!

Ja és én is vidéken élek és itt van egy ajtógyár, azért kérdeztem :D

2014. márc. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 supra01 ***** válasza:

Ez is egy jó cikk


[link]

2014. márc. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
az ajtó magasságát 200 valahány centinek mértem.
2014. márc. 23. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!