Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » WC-lefolyóra száradt szennyező...

WC-lefolyóra száradt szennyeződés eltávolítása, ötlet?

Figyelt kérdés
Sötét folt a víz alatt, és a pereménél. Próbáltam már hypóval, vécétisztító folyadékkal (bár nem fél literrel), vécékefével, semmi eredmény. Öntsek bele még többet?
2019. okt. 3. 10:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Sokáig nem tudtam a választ! Sósav!!! Bolti fehér flakonos egyszerű sósav.

A legjobb. A több éves lerakódást leszedte.

Kb. fél litert beleöntesz, lehetőleg olyankor, amikor pár órát nem lesz használva a vécé és aztán kefével lejön a lerakódás.

2019. okt. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Itasd ki a vizet.

Utána sosavazd.

Viszont ne keverd a hipot még a sosavat.

Csak simán sósav.

2019. okt. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ja, és ne a legolcsóbb sosavat vedd, hanem a fehér flakonost.

Az erősebb.

2019. okt. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A víz alatti sötét lerakódás részben vízkő, részben meg sötét baktériumtelep. Ha az eddigiekben javasolt vegyszereket használod, akkor ajánlatos előbb a vízkövet feloldani sósavval, majd a sósav maradványainak alapos leöblítése után alkalmazni a hipót. A két vegyszer semmiképpen ne érintkezzen egymással, mert mérgező klórdioxid keletkezik. A hipós kezelésnél ajánlatos valami alkalmas wc kefét is használni (esetleg faléc végére kötözött kis textildarab segítségét igénybe venni), mert a fajanszra tapadt baktériumtelepek gyakran csak mechanikus dörzsöléssel távolíthatók el tökéletesen.
2019. okt. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Van itthon egy flakon vízkőoldó, előbb megpróbálom azzal, aztán veszek sósavat, ha nem használ.
2019. okt. 4. 10:40
 6/7 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mi az a lerakódás.

A szomszédom is áthívott egyszer, hogy segítsek neki. Aztán kiderült, hogy a festők öntöttek bele fel nem használt anyagot, és az kövült bele. Na ehhez nem volt ötletem. Ha vízkő, vagy a WC normális tisztításának a hiánya az ok, akkor az előttem adott ötletek működő képesek...

2019. okt. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sajnos elhanyagoltam a WC alapos tisztítását, csak néha öntöttem a perem alá tisztítószert, és mostam le kívülről. Mindegy, megpróbálom amit lehet, aztán legfeljebb kicserélem. A tanulság számomra az, hogy legalább hetente le kell mosni kívül-belül, és veszek majd valamilyen vízlágyítót vagy ráakasztható illatosítót is.
2019. okt. 4. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!