Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Aki mosószódával mos mosógépbe...

Aki mosószódával mos mosógépben! Mennyi mosószódát használsz egy töltetnyi adaghoz? Személyes próba, tapasztalat érdekel. Összehasonlítanám, hogy vajon én túladagolom?

Figyelt kérdés

Légy szíves, olyan írjon, aki tényleg rendszeresen használja a mosószódát mosáshoz!


A "keresd meg a neten" hozzászólók kíméljenek. Köszi.



2019. okt. 4. 10:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
59%
Egy nagy evőkanálnyit, de teszek mellé folyékony mosószert is és öblítőt.
2019. okt. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Gyors vagy! :-)


Olyan esetben, ha nem teszek mellé egyéb más mosószert és 5-6 evőkanálnyi mosószódát használok, az irdatlan sok vajon?


Kérem, írjatok, hogy színes ruhához is használjátok-e és ha igen, mennyit?

2019. okt. 4. 10:19
 3/19 anonim ***** válasza:
2-3 evőkanál. Inkább 3 Ehhez max. egy evőkanál nátrium perkarbonátot teszek vagy picit többet, ha lusta vagyok előkezelni a foltos ruhákat mosás előtt.
2019. okt. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
44%

Színeshez ne használd semmikép! Én egy ideig használtam, és több ruha foltos lett tőle, helyenként kifakult a színe.

A mosószóda csomagolásán rajta van az adagolás, én onnan néztem le mikor elkezdtem használni, egyszer kimértem, azóta csak találomra.

2019. okt. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
22%

Mennyi ruhához, vazze, mennyihez?


1 kiló ruhához megfelelő mennyiséget írjatok, ne csak azt, hogy mennyit szoktatok bele.aszni.

2019. okt. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Nekünk régen olyan mosógépünk volt, amibe kb. 5kg ruha fért, 7 hónapja egy új gépünk van, annak 8kg-os a kapacitása.


Amikor viszonylag tele van, akkor 3 óra 45 perc kb. a mosási idő, ha félig van nagyjából, akkor másfél óra.


A fele töltethez raktam 5 vagy 6 kanálnyi mosószódát. Így sok? Citromsavas vízzel öblítünk.

2019. okt. 4. 20:20
 7/19 anonim ***** válasza:
0%

Merőkanál? Kávéskanál???


Vegyél egy 30ml-es (3cl) kis műanyag poharat, azzal pontosan tudod mennyit zúdítasz bele. Perwollból 20ml/kg a gyári ajánlás lágy víz és enyhe kosz esetén.


Milyen keménységű a vized? Mondjuk tökmindegy, mert semmi mást nem csinálsz, csak vízlágyítót adsz a vízhez nyakra-főre, vakon, teljesen céltalanul. Mosószert, amiben olyan adalék van ami lebegteti a koszt, micellát képez, semmit.

2019. okt. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Fentebb írtam, hogy evőkanál.
2019. okt. 5. 04:50
 9/19 anonim ***** válasza:
0%

És az hány gramm? Vagy hány ml? A kanál, evőkanál nem mérőeszköz. Egy mosógép nagyon kicsi, könnyű eltolni a mosási egyensúlyt, amit a ruha-kosz-vízmennyiség-vízminőség határoz meg.


Milyen a vízkeménységed?

2019. okt. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Eddigi összes - családtagjaim által vásárolt - teljesen átlagos mosószóda zacskón szereplő használati javaslatban EVŐKANÁLban volt megadva az, hogy mennyit tegyen a felhasználó a mosáshoz. Nem én találtam ki. Emiatt adtam meg evőkanálban a mennyiséget.


Ettől függetlenül természetesen lemértem már azt, hogy ez mennyi pl. ml-ben, de van grammos mérlegünk is, bár nagyon kétlem azt, hogy bárki is mérleggel mérné, hogy mennyi mosószódát vagy mosószert tesz a mosógépbe (rajtad kívül).


Mércés műanyag mérőedénykém van, amely ml skála található. A 6 ek (evőkanál) mosószóda az 80ml a mérőedény szerint.


Vízkeménység: 19-24 nk°, összes keménység: 190-240 mg/l CaO. (Ez nem az én keménységem, hanem a vízé.)

2019. okt. 5. 09:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!