Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hanyas fokon mosható a csipkeb...

Hanyas fokon mosható a csipkebugyi és a farmer stb? Teljesen összezavarodtam!

Figyelt kérdés
Soha nem volt alkalmam használni a mosógépet, ha kellett valami, akkor gyorsan kézzel kimostam. Holnapra összegyűlt egy egész mosás, ami nagyrészt fekete csipkebugyikat tartalmaz és pamut fehérneműt, összevérzett nadrág, kávéfoltos felső stb. Az ismerőseim általában 40 fokos programon mossák a ruhájukat, de az összes ruhaneműmön 30 fokot ír, viszont a makacs foltokat lehet nem veszi ki a 30 fokos program. A neten pedig azt írja, hogy kevés a 40 fok a fehérneműknek, de nem szeretném tönkretenni a csipkét sem. Itt a koleszban pedig nagyon macerás kézzel kimosni mindent. Nagyon összezavarodtam! Mi lenne a legokosabb?
2019. okt. 18. 23:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Fehérnemű mehet 40 fokon, a kényes ruhákat hagynám 30-on.
2019. okt. 19. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó a 40 fok, az még nem teszi tönkre az érzékenyebb fehérneműket sem. A véres foltokra önts egy kis folyékony Vanish-t mosás előtt! Ha van miben, érdemes beáztatni előtte a ruhákat mosószeres Vanish-es vízbe.
2019. okt. 19. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A vérfoltot hidegvízzel alaposan ki kell öblíteni és (folyékony)szappannal átdörzsölni, különben nem jön ki teljesen. A csipke alsóneműt mosózsákba kellene rakni hogy nehogy megsérüljön és úgy mehet minden ruha egyben 40 fokon. Arra figyelj, nehogy valami eressze a színét.
2019. okt. 19. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2019. okt. 19. 01:37
 5/6 anonim ***** válasza:

A "makacs" foltot külön arra való cuccal előbb kezeld, ne a mosógéppel akard megoldani. Utána a pamutbugyi mehet 40fokra súly szerint arányos mosószerrel. A selyembugyi pedig selyemprogramba. Ne tedd a pamutprogramos ruhák közé! Pár műszálast betehetsz a pamutbugyikhoz, de ha sok van akkor azokat külön a műszálas program szerint.


Farmernaadrágot külön mossad, ha van farmerprogram akkor azzal, ha nincs akkor 40 fokos pamuttal.


90 fokon csak fehér lepedőt mossál.


Leírod a koleszos géped nevét, típusát? A gépkönyve tutkófrankó nincs ott a gép mellett, mert minek... de rá lehet keresni és abban minden benne van amit az adott gépről tudni illik (és szintén a sikeres mosás része)


Használj előmosást is. Közös ló az a masina.... :(

2019. okt. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jó a 40 fokos mosás neked is.
2019. okt. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!