Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A férfiak elsöprő többsége...

A férfiak elsöprő többsége miért büszke arra, hogy ő sohasem most, takarít, főz?

Figyelt kérdés

„Nem azé nősültem meg, hogy ilyeneket csináljak, érted. Ez a nők dolga.”


Ismerek olyan férfiakat is, akik még vásárolni sem mennek el, mert „az az asszony dóga”.


2019. nov. 9. 12:54
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
mos
2019. nov. 9. 12:54
 2/12 anonim ***** válasza:
16%

Figyelj, amíg ő nem jön ki segíteni nekem fátvágni, addig nem segítek neki mosni. Ennyi a logika benne..

A különbség csak annyi, hogy mi nem is várjuk el, hogy megszakadj a "férfiak" munkájában, ti viszont igen.

2019. nov. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%

Én szeretem a munkamegosztást (nő vagyok) ezért úgy osztottuk meg a munkát, hogy enyém a háztartás a férjemé a fizikumot és műszaki érzéket/tudást igénylő dolgok.

Nem is viselném el, ha ő mosná a bugyijaimat, vagy a kényes holmikat. Megjegyzem egy mosógépet elindítani 1 perc, ebbe még senki nem halt bele, egy nő sem!

Főzés?

A férjem is szokott, leginkább bográcsozni vagy grillezni családnak, haveroknak, de mivel nagyon jól főzök, nekem nem kell abba senki kotnyeleskedése.

Takarítás?

Rendszerető emberek vagyunk, így heti 1-1,5 óra alatt megvan a takarítás, nem fogom a 10-12 órákat dolgozó férjemet ezzel megvárni, le is sülne a képemről a bőr.


Ellenben a férjem átvezetékezte az egész házat, még annyit sem várt el tőlem, hogy a csavarhúzót adogassam.

Augusztusban megcsinált beton aljjal 100 méter kerítést és tegnap kimászott a tetőre helyrerakni 2 cserepet.

Nagyjából ezzel a tevékenységeivel 2 millió Ft-ot spóroltunk.

Én nem tudtam volna megcsinálni egyiket sem, nekem így a jobb és a kifizetődőbb, mintha odaállítom köténybe Katuskodni a konyhába, mert kell egy paprikás krumpli.

Azért amikor beteg voltam közel 3 hónapig, szó és kérés nélkül mindent megcsinált, különbül, mint sok nő!

De mindenki maga választja a párját, nekem az ilyen férfiak tetszenek és adnak biztonságot.

2019. nov. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%

Tényleg ne röhögtess már a mosással Kérdező!

Még ha a dédanyáink korában élnénk, amikor súrolni és főzni kellett a ruhákat szappannal, lehetőleg a kútról hozni a vizet és vasalni a nehéz vásznakat, akkor megérteném, de manapság? Tényleg bele ne rokkanj egy gombnyomásba!:D

2019. nov. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
59%

3-as vagyok

És mielőtt valaki ránk fogná, hogy ez "vidéki mentalitás", mindketten tősgyökeres budapestiek vagyunk, családilag 1940-ig visszamenőleg. 100 évesek sem vagyunk, én 36, a férjem 40, de a házasságkötésünk óta (10 éve) így mennek a dolgaink. De elválni sem tervezünk.:)

2019. nov. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
39%

A htb. nők elsöprő többsége miért büszke arra, hogy sohasem most, takarít, főz??

Hanem a munkából fáradtan hazatérő férjével akarja megcsináltatni ezeket.

Igaz kérdező?!

2019. nov. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
55%
Rosszul értelmezed a dolgot. Ők nem büszkék, hanem maguk előtt is csak így tudják igazolni a tudásuk és hozzáértésük hiányát.
2019. nov. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
79%

"A férfiak elsöprő többsége..."


Nagy pasiforgalmad lehetett otthon, ha már a "pasik elsöprő többségéről" is ilyen kialakult véleményed van.

2019. nov. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
30%
Ha nekem egy férfi ilyet mondana, hogy nem azért nősültem, hogy főzzek mossak... hát, hozzá sem mentem volna! Ennek ellenére szerintem a NŐ feladata a háztartás. Nyilván millió speciális eset van pl. anyuka lebetegedik, vagy apuka van többet otthon stb. De én biztosan nem várnám el a 10-12 órát dolgozó férjemtől, hogy hazaér a munkából és nekiálljon vasalni. Ahogy nyilán nem is arra célzok, hogy a nőnek kell megszakadnia.
2019. nov. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

8., igazad van. Mert én is férfi vagyok, és a környezetemben, rokonságomban apám, bátyám, meg mások mind kivették a részüket a házimunkából.

Ami engem illet: Gyerekkoromban a legtöbb szidást azért kaptam, mert nem raktam rendet. A bevásárlást azért én már kiskoromban is elvégeztem. Jelenleg egyedül vagyok, és ha nincs is nagy rend a lakásomban, a házimunka nagy részét azért elvégzem. Mosni pedig valóban a gép szokott elsősorban.

2019. nov. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!