Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Álló vezeték nélküli porszívót...

Álló vezeték nélküli porszívót vennék de félek gyengék Melyik típusú az erős szívóerejű?

Figyelt kérdés
Esetleg ha valamelyikkel van tapasztalat jó lenne. Watt értéket sehol nem találok.
2019. nov. 16. 06:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Dyson ami a legerősebb. 120 ezer forint környékén van az alapmodell.

Nekem van egy Bosch vezetéknélküli állóporszívóm de inkább söprőgépnek hívom. Átszaladni vele a házon két porszívózás között tökéletes, de takarításra, igazi porszívózásra alkalmatlan. Viszont a keféjének köszönhetően a hosszúszálú szőnyeget szebben kiporszívózza mint a sima porszívó. A többi márkával kapcsoltban: egy barátomnak Electrolux állóporszívója van szintén hasonló tapasztalatokkal van mint én. Anyukámnak kint Bécsben egy Dyson állóporszívója van, na az tényleg porszívó. Legalább olyan erősen szív mint egy porszákos/porzsáknélküli modell, viszont nagyon borsos az ára.

2019. nov. 16. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nyilván nem ér föl az ilyen nagy teljesítményű porszívókkal, de a "hagyományos" 10-15 ezer forintos porszívóknál lényegesen jobban takarít, a hatékonyságát leginkább a mozgó kefe növeli, továbbá az, hogy a por, kosz nem tesz meg nagy utat, nem egy több méteres csövön kell végighaladnia, így nem is kell akkora szívóerő. Én 3 éve használok egy Electroluxot és megvagyok vele elégedve, akkut lassan cserélnem kell benne, mert 15 percnél többet már nem bír. Könnyű, nincs vezeték, cső amit cibálsz, ezeknek a tartálya kicsi, úgyhogy minden takarítás után ki kell tisztítani, sűrített levegővel szoktam kifújatni a szűrőt. Gyengének egyáltalán nem mondanám. Előtte egy hagyományos porszívóm volt, állítom, hogy kétszer annyi "szemetet" felszív, mint az, sőt mikor először takarítottam fel vele, akkor 3x tele lett a tartály, mérgelődtem is, hogy ez így nem lesz jó, aztán a következő alkalommal világossá vált a dolog, hogy szimplán az előző hagyott ott annyit, azaz lényegesen jobb a teljesítménye. Az egy 1.5kW-os porszívó volt, szóval a porszívóknál ez a teljesítmény, (ami EU-s szabályzáson átesett tavaly) ez a fogyasztására vonatkozik, nem szívóteljesítményt mutat, nem úgy van, mint pl. akár egy klímaberendezésnél, hogy W-ban van meghatározva a hűtő-fűtő teljesítmény, s a fogyasztás pedig attól eltérő érték (nyilván) szintén W-ban meghatározva. Úgyhogy ajánlom magát a márkát is, azon felül meg mint írtam, én úgy gondolom (logikusan) az bír hatékonyabb lenni (a forgó kefén felül), amelyiknél a motor "alul" helyezkedik el, közel a keféhez, nyilvánvalóan nem mindegy, hogy a padlótól pár centire van az, avagy egy 1-1.2 méteres cső végén van, így 1-1.2 métert még kvázi "emelnie" is kell a szemetet. DE nem vagyok porszívószakértő... :D Akkut egyébként könnyű cserélni bennük, szimplán 1.2V-os akkuk vannak sorbakötve, legalábbis az Electroluxban, úgyhogy egy valamirevaló férfiember azért kitud egy ilyet cserélni!
2019. nov. 16. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi igazából anyukámnak szeretnék venni mert van egy kicsim aki állandóan mászik és mikor elmegyünk hirtelen össze tudja porszívózni a házat. Mondjuk van macskája is az sem ártana ha a szőrét összeszívná..Tudsz mondani pontos típist az Electroluxnál?
2019. nov. 16. 15:24
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Álló porszívóban a dyson a legjobb.
2019. nov. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

EERC70EB ezt a típust vettem, de ezzel a kialakítással, szinte megegyező specifikációval található több típusszámú is.

[link]

Ennyi idő elteltével lehet van ennél jobb ár/érték arányú termék. A szőrt/hajat azt bizton állíthatom, hogy felszedi, nálunk is kutya, macska bejár a házba, egy porszívózás alkalmával tele van a tartály szőrrel (naponta van porszívózva), úgyhogy nem csak marketingduma a részükről az az állítás, hogy "hatékony állatszőr eltávolítás". Az is szempont volt, hogy töltőbázis legyen, ne rádugható töltő, mert így biztos, hogy a töltőre kerül a készülék használat után, gyak. az a helye, arra ráállítod és tölti a készüléket. A forgókefét néha tisztítani kell, mert arra is felcsavarodik a haj/szőr, de könnyen eltávolítható a kefe, egy körömvágó ollóval végigvágod, és leszeded róla, de az esetek elsöprő többségében kézzel is lehúzható róla (nőbarát a kialakítás, csak elhúzol egy reteszt és kivehető). Elhiszem, hogy jobb a Dyson, amit mások ajánlanak, attól függ, hogy mennyit szánsz erre, mert az erősen más árkategória. Arra tökéletes, hogy gyorsan áthaladsz a házon, napi takarításra szerintem teljesen megfelelő. 2 az 1-ben készülék (kivehető kisebb porszívó), így ülőgarnitúrát is könnyen lehet vele takarítani. A forgókefe érzékeli, ha valamiért megakad és ekkor leáll a készülék, de az leállított állapotban elforog, így lehúzható arról, amire sikerült feltekernie magát, emiatt kimondottan hosszú rojtú/szőrű szőnyegekre nem használható! (Állandóan le fog állni), szóval ilyeneket:

[link]

[link]

nem lehet vele takarítani, max. a kicsi készülékkel ill. rojtos szélű szőnyegeknél meg kell tanulni, hogy azon max. elhúzni lehet a készüléket, rátolni nem, mert akkor feltekeri.

2019. nov. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm nagyon rendesek vagytok :-)
2019. nov. 20. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!