Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A mosogatógépekről miért kell...

A mosogatógépekről miért kell butaságokat írni?

Figyelt kérdés

Például ilyeneket, hogy tíz (!) perc alatt végez. Szeretném látni a kézikönyvet, amelyik ilyet állít. (Link?)


Plusz eleve egy csomó mindent tilos beletenni, elő kell mosogatni stb. A zajról ne is beszéljünk, mert a csendes típusok sem csendesek.



2019. nov. 17. 07:58
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

10 perc alatt biztosan nem végez.

Előmosogatás: nyilván az odaégett rizses lábast, vagy a pörköltszaftos edényt elő kell mosogatni, de tányérokat ilyesmit nem, csak az ételmaradékot kell leszedni róla.


Nyilván a gépet meg kell venni, tény, hogy nem olcsó. De hosszútávon a vízzel sokkal több spórolsz mint kézzel, villanyszámlánk pedig minimálisan nőtt meg úgy, hogy egyszerre vettük a szárítógéppel.

Plussz a kezed nem bír el 65 fokos vízet amivel a gép azért már elég jól fertőtlenít.


De azokat az embereket akiknek soha nem volt, nem is használtak mosogatógépet, nem fogod Őket meggyőzni arról, hogy jó találmány!

2019. nov. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Sokszor nincs is előmosogatva, meg semmi, csak be van téve és teljesen jól elmossa. Én elégedett vagyok. Hát lehet nem halk, de nem is aludni kell mellette. Ha én mosogatok se halk és nem is kevés idő. Egetrengetőnek hangosnak nem mondanám, sok mosógép jóval hangosabb tőle. Előnye, hogy a mosatlant nem a mosogatóba, hanem rendszerint egyből a mosogatógépe rakom/rakjuk, így mikor összegyűlik, csak be kell indítani. Nincs vele más dolgom, max a végén kiszedni és közben csinálhatok bármit. Megkönnyíti az ember életét, ahogy a többi háztartási gép is. Nem hiába találták ki őket és használják is sokan.
2019. nov. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

Igazabol van ami 10 perc alatt vegez. Vagy meg annyi sem.

Nem az otthoni atlagos, hanem a vendeglatos verzio.

Munkahelyi konyhan olyan van, igaz csak tanyerok meg evoeszkozokre hasznaljak. Orankent siman elmos 150+ tanyert.

2019. nov. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%
Ja es kulso/belso meretre sem nagyobb mint az otthoni gepek.
2019. nov. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%
Igazából tökmind1 mennyi idő alatt végez,senki nem mondja,hogy állj ott előtte és nézd. :-) Bekapcsolod,és pont azt csinálsz mellette amit akarsz,ugyanúgy mint egy automata mosógépnél. Egyébként már a 10 évvel ezelőtti gépemen is volt 30 perces gyorsprogi.Nem tudom mi az a "csomó" minden amit nem lehet beletenni,én minden általános használatú evőeszközt,és edényt,tányért belerakok.Előmosogatni semmit nem kell,azért mosogatógép,hogy ő mosogasson,ez vmi ostoba tévhit.(gyengébbek kedvéért a kajamaradékot a kukába vagy a kutyusnak nyilván letolod a tányérról)A konyhába felőlem zajonghat(de csöndes egyébként)a nappaliban vagy a hálóban TV-zek és alszok így abszolút nem érdekel.
2019. nov. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%

Soha nem mosogattam még elő, mégis tökéletesen tisztán kerülnek ki az edények a gépből.

Nyilván ha fél kiló rizst elégetsz a fazékban, azt nem fogja a gép, de még te sem kitakarítani.

Egyedül a teflonos és fa edényeket/felszereléseket nem szabad beletenni. Meg ugye az alumínium eszközöket (már aki használ még ALU cuccokat).

Az én gépemen is van rövid program, igaz nem 10 perc hanem 15 ha jól emlékszem.

Kizárólag csak poharakra van, tablettát nem is kell belerakni elég csak a folyadék amit a gép adagol.

Egyébként lemértem, 12 liter vízből csinál meg egy 65 fokos nagy programot.

ECO módban 5 liter 30 fokos vízzel, de az dupla annyi idő ezért nem szoktam használni.

Kézzel 50-80 litert is elpacsálsz.

A mosógép is hangos, mégse mosnak az asszonyok a Dunán mosófával, csak azért mert hangos a mosógép.

Összességében nem értem ezt a kérdést, miért írtad ki. Ha azért, hogy lobbizz a mosogatógép ellen, akkor elég bugyuta érveket hoztál fel.

Aki egyszer használt már mosogatógépet, az onnantól kezdve soha többet nem fog kézzel mosogatni. Legalábbis magamból kiindulva, 10+ éve nem mosogattam kézzel.

2019. nov. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
73%
Hol olvastad, hogy 10 perc? Link?
2019. nov. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Be a kádba, rá a forró zuhanyt! 10 perc alatt kész! :)))))))
2020. jan. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mosogass csak a kádba :D

Nekünk igényeseknek marad a mosogatógép.

2020. jan. 9. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!