Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért keletkeznek foltok...

Miért keletkeznek foltok rendszeresen a frissen mosott ruhán?

Figyelt kérdés
Teljesen normálisan mosom a ruhákat, általában 40 fokon, jelenleg Tomi Kristállyal, de mindig jobb fajta mosóporral. A színes és fehéreket külön mosom és ezeknél szokott előfordulni a probléma. Mosás után szedem ki a gépből és újra és újra szembesülök vele, hogy egy-egy ruhám megint tönkrement, ugyanis ilyen halvány barna vagy szürke pöttyök jelennek meg rajtuk, leginkább foltszerűen egy kupacban. Nem festék jellegű folt, mert utána soha nem jön ki. Ja és nem egy másik színes anyag okozza, mert a fehéreknél is szokott lenni.A mosópor is jó. Nem értem mi lehet. A folt legjobban akkor látszik ha fény felé tartom, a fehér ruhán eléggé észrevétlen, de ha úgy forgatom a fény felé, akkor hirtelen láthatóvá válnak a szürkés pöttyök mindenfelé. Lehet kidobni mert használhatatlan. Más tapasztalt ilyet? Már 4 törölközőm lett ilyen, törlőrongynak kell használnom,tök ideg vagyok, most is tönkrement egy újabb törölközőm, pedig marha drága volt és nagyon szép.
2010. júl. 20. 06:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem sok mosóport teszel a gépbe. Az előírtnál több mosópor, ami apró szemcsékből áll, nem tud teljesen elkeveredni a vízzel, csomókban marad a ruhákban ahogy forgatja a dob. Próbálj egy darabig folyékonyat használni.
2010. júl. 20. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mindig folyékonyat használok, most is, 1 kupakkal teszek bele, nem sokat.Öblítőt se tettem bele.
2010. júl. 20. 06:58
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

A mosógépet mosd át üresen ecettel (egy üveg 20% ecet a gépbe), 60 fokos programon - ugyanis valószinüleg bemeszesedett a géped.

Mosáshoz meg sokkal jobb a mosópor, jobban mos és gazdaságosabb is, mert a megadott mennyiség fele böven elég egy gépnyi ruháhaz. Öblitöt ne használj soha, (egyrészt tönkreteszi a gépet, másrészt a ruhának se jó), hanem használj ecetet (20%-osból 1-2 evökanállal az öblitö helyére), igy a ruhák tiszták, szagtalanok lesznek, és a géped is sokkal tovább lesz jó.


Textilmérnök

2010. júl. 20. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Egy dolog miatt mosok folyékonnyal. Szüleimnél a mosógép elromlott és mikor szétszedtük kiderült, hogy eltömítődött teljesen a mosóportól, ugyanis a szemcséi nem oldódtak fel. Pedig jó mosóport használ.

Kimosom a gépet ecettel.

2010. júl. 20. 07:40
 5/8 anonim ***** válasza:
39%

A mi mosógépünk is ilyen. De nagyon érdekesen csinálja: a lakótársam ruhái mindig foltosak lesznek, nekem egyetlen pólóm lesz csak foltos, de szerencsére otthoni és nem annyira zavar. De látom rajta, hogy minden mosásnál plusz foltok jelennek meg rajta.

Ebből én arra jutottam, hogy nem mindegy, milyen anyagú ruhákat raksz a gépbe. Valamint gondolom, nem mindegy a mosószer sem, ő ilyen olcsó, nevenincs dolgokat használ, én arielt.

Mindig teszek mellé ecetet is, mégis van, amikor fog. Ki is volt mosva ecettel, mégis fog.

Ezzel a problémával szerintem hívj fel egy mosógépszerelőt, én már mindent kipróbáltam, ami csak eszembe jutott és ami nem, de semmi nem használt.

2010. júl. 20. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
79%
Az a mosógél, ami a ruhákban marad. Én sem jöttem rá az okára, de a szappan kiveszi belőle. Ha marad folt, akkor egy kis szappannal dörzsöld meg és öblítsd ki tiszta vízzel. Úgy kijön a folt belőle.
2010. júl. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
66%

"Mosáshoz meg sokkal jobb a mosópor, jobban mos és gazdaságosabb is, mert a megadott mennyiség fele böven elég egy gépnyi ruháhaz. Öblitöt ne használj soha, (egyrészt tönkreteszi a gépet, másrészt a ruhának se jó), hanem használj ecetet (20%-osból 1-2 evökanállal az öblitö helyére), igy a ruhák tiszták, szagtalanok lesznek, és a géped is sokkal tovább lesz jó. "


nekem ezt senki nem hiszi el, bár nem vagyok textilmérnök :D

2010. júl. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én itt olvastam kb. 2 hónapja, hogy öblítő helyett ecetet lehet használni. Egy mosáshoz max. 0,5 dl 20%-os ecetet. Azóta így mosok, tökéletesen meg vagyok elégedve, mert az ecet a mosószert teljesen kiöblíti a ruhákból, nincs ecetszaga, hanem a mosószeré érződik, és olyan finom, friss at illata a ruháknak. A fehér fehérebb, a színesek nem fakulnak, pedig ugyanazt a mosószert használom. Ja, és antisztatizál. De nehogy a mosószer mellé tegyél ecetet, mert közönbösítik egymást! (lúg-sav) Nálam is előfordult, hogy mosószer maradékos volt a ruha, de az ecetes öblítés óta egyszer sem.
2010. júl. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!