Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen foltok keletkeznek a...

Milyen foltok keletkeznek a ruhára?

Figyelt kérdés
Néha mosás közben egy-egy ruhán furcsa foltok keletkeznek. szürkés színű. Aztán azt foltot soha többé ki nem szedem a ruhából. Milyen foltok lehetnek ezek? Miért lesz egyáltalán mosás közben foltos a ruha? A mosógéppel van a baj?
2009. márc. 7. 08:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem megfelelő minőségű, vagy túl sok mosóport használsz, ami az öblítésig csomóban marad és kiszedi a ruha színét.
2009. márc. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem az öblítőtől lehet. Nekem is volt hasonló problémám, olyan "zsírszerű" foltok lettek a ruhán, de mióta öblítőt váltottam, nem fordult elő. Nem túl töményen használod? Próbáld meg a következő mosásnál öblítő nélkül, hátha kijön.
2009. márc. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

"- Némelyik gépben a vízkőből, a feloldatlan mosóporból és szennyeződésekből, fogkrémhez hasonló állagú lerakódások képződnek, amiken elszaporodnak a bűzt termelő mikroorganizmusok.

Első lépésben alkalmazzunk egy 90 Celsius fok hőmérsékletű főző tisztítómosást!

Ha ez kevésnek bizonyul, akkor vessük be a patikákban kapható NEOMAGNOL fertőtlenítő tablettákat.

Még hatásosabb , ha főzőmosással kombináltan alkalmazzuk. "


A fenti idézet egy mosógépszerelő honlapjáról valók. Nagy valószínűséggel ez a lerakódás jelenik meg a ruhán is. Kisebb a valószínűsége de egyes típusoknál az is előfordulhat, hogy a csapágyból kerül olaj a vízbe és ez fogja be a ruhát.

2009. márc. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Megpróbálom ezt a 90 fokos tisztító, kiföző mosást.

Remélem segít... mert elég idegesítő, hogy teszi tönkre a ruháimat! :-(

2009. márc. 7. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!