Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Kifogott rajtam a medencénk...

Kifogott rajtam a medencénk nincs hozzá otletem mit tegyek? Mitol van ez? Bovebben lent.

Figyelt kérdés
Egy hónapja toltottuk fel eloszor algaolot és folyékony klórt használtam és filterezés minden oké egy kicsit homályos volt de ennyi 3 hét múltán leeresztettuk apro kis darabkák végett kicsi a filtráló maradt benne mindíg némi kis szemét jobbnak láttuk újra tolteni. Feltoltottuk csak klórt raktam bele algaolo elfogyott a klórra is az volt írva hogy algaolo hatása is van 3. napra olyan lett a víz mint a tea még a kisfiam nadrágját is barnára fogta. Leeresztettuk kristálytiszta víz algaolo 2 napjára ezúttal úszóba klórtabletta 3. napon barna víz. Megorulok !!!!!Nem alga ugyanis az alga csúszna az alján és az zold szinu . Mit tegyek ? Mostmár leengedjuk tutira. De legkozelebb ?
2010. júl. 21. 09:59
 1/8 anonim ***** válasza:
A mi medencénkhez három dolog kell minden évben a tuti sikerhez:gyorsaklór(granulátum),tartaklór(tabletta)és algaölő.Háromnaponta vegyszerezem,a tartaklórt ritkábban váltom,annak kell kb másfél hét,míg elázik.Szerintem mindenképp próbáljátok ezt meg,a dobozra rá is van írva,hogy hány m3-hez mennyi kell.Eleinte jó sokat teszek bele,aztán három naponta(!)kevesebbet,de csak úgy,szemre ész nélkül.Folyékony klórral még nem volt dolgom,de az biztos,hogy ezek a dobozosok használnak(Praktikerbe érdemes megnézni)Sok sikert hozzá:)
2010. júl. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha barna lesz a víz az attól is lehet, hogy vasas és a klór reakcióba lép a vassal. Szűrőanyagból készült zsákot kell a vízforgató kifolyójára tenni, az megoldja. Hogy pontosan milyet és hol lehet kapni itt megtalálod:

[link]

Itt meg válaszolnak a hozzáértők: [link]

Mindent erről a két helyről tanultam és kristálytiszta a vizem. Sok sikert :)

2010. júl. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Milyen vizzel toltod? Csap vagy kut?
2010. júl. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Koszonom!!!!!! Nagyon sokat segítettetek. Jó sok hasznos dolgot, leírást találtam itt!
2010. júl. 21. 10:57
 5/8 A kérdező kommentje:
Kút vízzel toltottem fel legeloszor is meg most két alkalommal. De egyszeruen nem tudom miért nem sikerul. Ma megint leeresztem mert félek megfogja a víz a medence alját is.
2010. júl. 21. 11:02
 6/8 anonim válasza:

Szerintem a kút víz a hibás..megérné egyszer normálisan csapról feltölteni, beletenni a vegyszert és akkor jó lenne.

A kút vize a régiótól is függ, lehet h felétek barnás a víz vagy szimplán koszos

2010. júl. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha kútvíz akkor szinte 100% hogy vasas. Azzal mindig ez a probléma.
2010. júl. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A kút víz a ludas tuti. Mert nálunk is vasas a kuti víz, de nagyon, így csap vízzel töltöttük fel.
2010. júl. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!