Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mosogatógép sótartójába...

Mosogatógép sótartójába belekövült sót hogyan kell eltávolítani?

Figyelt kérdés
Sajnos belekötött a só a sótartó rekeszbe. Vésni már próbáltuk, semmi eredménye nem volt. Feloldani mivel lehetne?

2020. jan. 8. 18:30
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Igen, úgy kell csinálni, ahogy a #9-es vagy a #10-es válaszoló mondja, hogy sok alkalommal kell ismételni az oldást. De teljesen felesleges a vizet felforralni, vagy megmelegíteni. A só nem úgy viselkedik mint a kristálycukor, vagy a kálium-nitrát, hogy forró vízben sokkal jobban oldódik. A só oldódását a hőmérséklet alig befolyásolja.

[link]

Valamint az oldódás határfelületi jelenség. A belekövült sónak csak a felületén megy végbe. Ha nagy a tömb, nem csodálkoznék rajta ha kellene vagy 100 alkalom az oldáshoz. Feltöltöd a sótartályt vízzel, aztán kimered belőle egy óra múlva. És ezt ismételgeted tucatjával. Elég a hideg vízzel...

2020. jan. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
#10 sajnos nem történik vele semmi. vízben áll már napok óta, semmi se változik
2020. jan. 18. 22:43
 13/15 anonim ***** válasza:

Mert telített az a víz!

Előző kiegészítette, nem olvastad el???


Ha telítődik a víz sóval, nem old ki többet a tömbödből. Leszeded róla azt a tömény vizet és új, tisztát öntesz rá.

Nem tudom a dolgot hogy néz ki, de ha lehet akkor zuttyints rá egy csomó vizet, hogy kimossa a régit. Na ez megint leold egy kicsit, és ezt is le kell onnan szedni. Cserélni kell a vizet folyamatosan, ez a titka! Mindig friss tiszta édesvíz, SŐT a legjobb a tescos 5 literes desztillált víz lenne.

2020. jan. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
#13 úgy csináltam, ahogy írták. nem vagyok hülye, tudom mit jelent az ha egy oldat telítődött. de egyszerűen semmi nem történik vele. apám azt mondta, belefúrna, ha tudná, mi van alatta, de így nem akarja kockáztatni, hogy tönkreteszi az egészet.
2020. jan. 18. 23:49
 15/15 anonim ***** válasza:
Kiütöd kis soaklival?
2020. jan. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!