Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mikroszálas törlőkendővel por...

Mikroszálas törlőkendővel por volt törölve, hogyan lehetne megtisztítani?

Figyelt kérdés

2020. jan. 18. 09:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
40%
Én be szoktam dobni a mosógépbe 60 fokra az ilyen takarítós rongyokat :)
2020. jan. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Én is kimosom.
2020. jan. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
76%

Csapba engedsz kézmeleg vizet, kiáztatod, mosószeres vízzel is kimosod, majd meleg vízzel alaposan kiöblíted, aztán hideg vízzel is, végül, aha már nem habzik semennyit, még egy kis ecetet is önts az utolsó öblítővízbe és azzal is öblítsd ki, ezután tedd ki száradni.


Öblítőszert soha ne használj, vasalót soha ne használj ezekhez!!! Értelemszerűen a többi ruhával se mosd együtt soha.

2020. jan. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Igen, azt tudom, hogy magas hőfokon kell ezeket az anyagokat mosni, én 95 °C fokon szoktam.

Pamut anyagoktól elkülönítve ajánlott mosni.


Folyékony mosószerről úgy tudom, hogy nem alkalmas ennek a tisztításához, így én mosószappan reszelékkel szoktam mosni, de még lehet, hogy ez sem az igazi.


A por hogy jöhet ki? Vagy ez már sehogy?

2020. jan. 20. 14:24
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon megbonyolítjátok az életet... Én simán kimosom. Természetesen nem a ruhákkal, hanem pl. fürdőszoba szőnyegekkel, ágytakarókkal, stb. A mikroszál műszál, a magas hőfokot nem kell erőltetni... Az meg egy mese, hogy öblítés után már nem szedi a port, meg hogy a folyékony mosószer nem tisztít... Komolyan, ezek olyan középkori konteók.
2020. jan. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

És ahogy azt Móricka elképzelte...


Ahogy pedig nem Móricka fantáziál:

[link]

2020. jan. 21. 10:14
 7/15 anonim ***** válasza:
52%

Na és akkor olvasd vissza ki írt hülyeséget...


- Ha mikroszálas törlővel takarít, ne használjon tisztítószert!

- Lehetőleg kevés vizet használjon. Minél vizesebb a törlő, annál kevesebb piszkot tud felvenni, megtartani.

- Nedvesítés után a törlőt jól csavarja ki.

- Tisztításkor ne nyomja túl erősen a törlőt a felülethez, mert akkor a mikroszálak nem képesek teljes hatékonysággal „dolgozni”.

-Használat után mossa ki a törlőt mosószappannal, jól öblítse és csavarja ki, majd akassza ki száradni.

- Elegendő, ha csak többszöri használat ill. nagyfokú elszennyeződés esetén mossa ki mosógéppel.

-Szárítógépet csak alacsony hőfokon (max. 50 C°) használjon!

- A mikroszálas termékeket nem lehet együtt mosni, más pamut termékekkel, csak mosózsák használatával, mert a vízben lévő szöszöket magukhoz vonzzák.

-Mosáskor ne használjon öblítőt, fehérítőt, mert összetapasztják a mikroszálakat és ezáltal elveszítik hatékonyságukat.

-A mikroszálas törölközők az első 4-5 mosásnál a szálak közül a lerakódott festékanyagot kiengedik, nem a színükből veszítenek!

2020. jan. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Amennyiben a 3. hozzászóló a 7. is egyben, akkor pl te is, mivel nem lehet átlagos mosószerrel mosni.


Egyébként a linket azért adtam, hogy legalább az anyagról legyen fogalom alkotva. Le van írva a cikk elején egy érdekes rész a mikroszálas anyagról.


A termék tisztítása viszont nincs jól leírva ott, de te csak csináld úgy, ahogy akarod.

2020. jan. 21. 18:51
 9/15 A kérdező kommentje:

Itt jobban le van írva:

[link]


Azt nem találtam, hogy a por hogyan jönne ki, de lehet, hogy speciális mosószerrel.

2020. jan. 21. 19:09
 10/15 Saw Gerrera ***** válasza:

Akkor oszlassunk egy kicsit a sok ostobaságból:

1. A mikroszálas kendőt bármivel ki lehet mosni, de azért készítik abból, amiből, hogy NE kelljen hozzá ipari tisztítószereket használni.

2. Célszerűen kézmeleg víz, és némi szappan elegendő a tisztításához.

Volt Raypath-om. Igen drágán vettem, de vagy tíz évig kesztyű volt a kesztyű és kendő a kendő. Természetesen ezek is elkoptak egyszer, de mutassanak nekem egy olyan anyagot, amelyikkel meszelt falat is lehet takarítani sima vízzel, hatásos és nem megy szét.

A használati utasításában az szerepelt, hogy a tisztítása kézi mosással és szimpla mosószappannal történjen (házi szappannal). És valóban, bár némileg színüket vesztették az évek során, a kesztyű enyhén beszürkült, a kendő pedig megfakult, de tíz év múlva is tudták, amit az új. Tiszta vízzel csík és szöszmentes üveget. A ma kapható (sokkal olcsóbb) társaik bár olyanok nincsenek, de főbb tulajdonságaik azonosak.

Ezért, bár lehet mosni gépben is, de felesleges.

2020. jan. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!