Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Cipő talpát nem túlzás minden...

Cipő talpát nem túlzás minden hazaérkezéskor domestos törlőkendővel áttörölni?

Figyelt kérdés
Hétfőn költöztem új albérletbe két lány mellé, akik ha hazaérnek, minden alkalommal letörölték a csizmájuk talpát egy ilyen domestosos kendővel (direkt ki van rakva egy dobozzal), ami nekem kicsit furi... ráadásul mondták, hogy használjam én is bátran... + tegnap feljött egy barátnőjük este 10 percre dumálni, neki is mondta az egyik lakótársam, hogy ott a kendő, és meg is törölte a lány a cipőtalpát
2018. márc. 14. 08:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

Hűha, örülnék ha ilyen lakótársaim lennének. Mert nekem a másik véglet. Bemennek a fürdőbe meg néha a konyháig, az is megesik ha sietnek a szobába. Mondjuk ezt annyira nem csípem, de van ilyen is.

Nem tudom egy idő után biztosan hozzá szoknék, hogy törölgetnem kell.

Amúgy gondolom a latyak, víz, sár miatt teszik ugye ezt, hogy legyen tiszta minden. Mi ezt úgy oldottuk meg, hogy tudod van a zuhanyzóban az a szivacs ami a talpunk alatt van, vagy a kád/zuhany mellett amire lépünk és beszívja a vizet.

Na olyat vettünk külön ketté vágtuk és azt tettük le. Most már arra tesszük a cipőnket. :) nagyon praktikus.

2018. márc. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%

Nekünk van egy cipőtálcánk közvetlenül az ajtó mellett. Belépünk, cipő le, tálcára tesz, így nem saras, nem vizes semmi, csak a tálca.

Én erős túlzásnak érzem a domestosos törölgetést. Vagyis nem látom értelmét, hisz lakáson belül úgysem használ senki cipőt.

2018. márc. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha cipővel mászkálnak a lakásba akkor nem olyan rossz dolog....mondjuk én úgy nőttem fel,hogy nem mászkálunk az utcai cipőbe a házba,így ezt szoktam meg
2018. márc. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
49%

Nálunk is alap a napi cipőpucolás.

A domestost én is túlzásnak érzem picit. Akkor szoktam ilyet, ha véletlenül belelépek valami gusztustalanba, de úgy alapban nem.

Amikor csak poros a cipő talpa, akkor én is szoktam olyat, hogy nem mosom le az egész cipőt, csak a talpát megtörlöm nedves törlőkendővel.

Szóval lehet, hogy nem a domestos miatt használják, hanem mert kényelmesebb, mint megmosni, megpucolni a cipőt.

2018. márc. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%

Rohadt nagy túlzás, de vannak ilyen kényszeresek.

Hazamész, leteszed a cipőt az előtérben, papucs és kész!

Kivéve, ha beleléptél valamibe és azt le kell szedni.

Nagyon ráérnek egyesek!

2018. márc. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%

Az ilyen kényszeres tisztaságmániásoktól tudok hülyét kapni.

Amikor mindennek sterilnek kell lenni...

Bemész, leveszed a cipőt az előtérben, onnantól papucsban járkálsz. A cipők helyét mondjuk hetente egyszer-kétszer felmosod. Ha nem így tesz valaki, nem fog pestist kapni.

Meg attól sem ha a buszon csak úgy leül az ülésre és nem terít maga alá reklámszatyrot.

2018. márc. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%
Én biztos nem finanszíroznám ezt a felesleges hóbortot. Marha drága a domestosos kendő, és tök felesleges ezzel törölgetni a cipő talpát. Ne vicceljünk már.
2018. márc. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Na hát közben kiderült, hogy az egyikük annál a cégnél dolgozik, amelyik a domestost forgalmazza, és havonta kap valami fejadagot a domestos termékekből :D

mondjuk ettől még szörnyen környezetszennyezőnek gondolom, hogy ahányszor hazajönnek, annyi kendőt használnak (Szombaton szerintem legalább 10 kendő elment)... az sem állítja meg őket, ha latyakos-havas a csizmájuk, kitörlik a havat a kendővel :D

2018. márc. 19. 08:08
 9/12 anonim ***** válasza:
Egyszerűen időpocsékolásnak tartom ezt a cipő törölgetést. Naponta minimum ötször megyek ki be a házba, ennyiszer nem takarítanék cipőt,azért van az előszoba, hogy ott levegyük pl.a cipőt.
2018. márc. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólókhoz.

Plusz annyival kiegészíteném, hogy szerintem a cipőnem sem tesz jót, ha állandóan domestossal törölgetik.

Szétmarhatja a talpát, hamarabb tönkre fog menni.

2018. márc. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!