Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mitől ázott kutya és húgyszagú...

Mitől ázott kutya és húgyszagú a szőnyegünk?

Figyelt kérdés
Mióta új albérletbe költöztem most történt meg először, hogy a nagy, sűrűn bolyhos szőnyegünket takarítottam. Ez úgy nézett ki, hogy alaposan felporszívóztam, majd mosószert öntöttem a felmosóvödörbe, majd körkörös mozdulatokkal "felmostam" a szőnyeget. A felmosás közben, ahogy folyamatosan forgattam a bolyhokat, felszabadult egy enyhe húgyszag. Jól megnéztem a szönyeget és azt vettem észre, hogy vannak sárgás pontok a szőnyegen. Ezek erősebb kutya és húgyszagot árasztottak, de ha a szőnyeg többi pontját szaglásztam, ott is érződött enyhén az az ázott szag. A tulajt kifejezetten pedáns egyénnek ismerem és nem említette soha, hogy lett volna háziállata, nekünk is meg van tiltva hogy hozzunk. Mi lehet ez a szag? Lehet, hogy a múltban tartott kutyát, és ennyire beitta a szőnyeg? Mikor nem volt vizes a szőnyeg, soha nem éreztem ezt a szagot.
2020. jan. 30. 15:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez a szőnyeg nem régi retek padlószőnyegre lett leterítve? Mert akkor lehet ilyen szerintem.
2020. jan. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Gyapjú szönyeg nem szereti a vizet. Amíg ki nem szárad, ilyen szaga lesz.
2020. jan. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha a szőnyeg nincs megfelelően "extrahálva" a mosási lépések között, akkor az előző ciklusból mindig jelentős mennyiségű mosófolyadék marad benne, így nem lehet tökéletes munkát végezni. Gyapjú esetében a mikroszálak összenemezelődése még gondokat okozhat.
2020. jan. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
hajítsd ki
2020. jan. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Lassan száradt, megposhadt a víz benne
2020. jan. 31. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!