Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Most vettem észre, hogy kb...

Most vettem észre, hogy kb egy hónapja nem csak ketto, hanem három réteget sikerült átvéreznem mikor megvolt. A matracon is van egy pici vérfolt. Sose volt mèg ilyen. Mivel tudom kiszedni szerintetek?

Figyelt kérdés
Néha, teljesen kiszamithatatlanul vannak ilyen brutal ejszakak a köbön....Én még nem próbálkoztam semmivel egyelőre. Azt se tudom, hoggy hogy nem vettem ezt észre anno....
2020. febr. 10. 20:03
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:

Használjunk 3%-os hidrogén-peroxidot (gyógyszertárban beszerezhető)! Tegyük a foltra, majd itassuk fel egy száraz, fehér, tiszta törlőruhával. Lehet, hogy így nem sikerül a teljes foltot eltüntetni, mindenesetre fellazítja.

Hideg vízzel áztassuk be a foltot. Majd húspuhító sóval dörzsöljük be – ez segít eltüntetni a proteineket. Öblítsük ki, majd speciális rozsda elleni tisztítószerrel távolítsuk el a vérben található vasat is.

Szintén hatásos, ha sót keverünk vízbe, és ezt a foltra permetezzük. Különösen friss vérfolt esetén hatásos.

Keverjünk össze egy rész szódabikarbónát két rész hideg vízzel. Mártsunk bele egy tiszta törlőruhát, és dörzsöljük bele a foltba a keveréket. Harminc percig hagyjuk állni, majd hideg vizes ruhával öblítsük ki, majd pedig szárazzal szárítsuk fel, amennyire csak lehet.

2020. febr. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
48%

Vannak ilyen fólia(?) Vagy műanyag nem tudom már milyen anyagú lepedők ( régen volt nekünk is kisgyereknek ágyba pisilis "ellen" volt.

Szerintem olyasmit kellene szerezned onnan meg csak letörlöd.

Illetve tampon+ betét egyszerre.

Nőgyógyászhoz se árta elmenni ha ennyire folyik.

2020. febr. 11. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
75%

#2

Nem mindenki szeretné magában tartogatni a tampont 8 órán keresztül.......... fú bocsi, de ez r0hadt gusztustalan tipp. :D

Amúgy nem kell ahhoz erős vérzés, hogy az ember éjszaka átázzon, én is rendszeresen mosom magam utána az ágyneműt, pedig szerintem nekem kicsit átlag alatti mennyiségű a vérzésem.


Én egy jó tömör anyagú (nemez-szerű) takarót dobok a lepedő alá olyankor, az még nem ázott át.

Anno mikor sikerült összemaszatolnom az ágyat, nekem simán kijött mosószappannal...

2020. febr. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
53%

Bocsi hogy gusztustalan tippet adok...de az hogy 8 órán keresztül alattam van a véres betét az se jobb...

Ha ennyire vérzik akkor szegény mit tegyen? Gusztustalan vagy sem sajnos az ilyen mensi az ilyen.

2020. febr. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
53%

És mellesleg az sem gusztustalan akkor ezek szerint, hogy a bugyidtól kezdve a pizsama meg a lepedő véres...

Inkább tartogassa magában 8 órát.

2020. febr. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
67%
Betéttől nehezebben fertőződik el, mint a tampontól ami a testen belül van. TSS-t is elsöprően nagy arányban tampon okoz.
2020. febr. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
49%
Első 1-3 napban éjszakára tegyél vastagabb és hosszabb szárnyas betétet egy jó szorosan tartó mamabugyiba, plusz akár steril vattát is rá, akkor tuti nem kell semmit kimosni. Ez van :)
2020. febr. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
Hideg víz, plusz vanish szappan. Aztán ne teríts rá semmit, hadd száradjon. Nehéz napokon tegyél a lepedő alá betegalátétet (kb mint a kutyapelenka) és nem lesz máskor gond.
2020. febr. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
Aki lepontozta a válaszaimat (3. és 6.), az kifejtené, hogy pontosan milyen pozitív hatásai vannak az egészségre a 8+ órán keresztül testen belül tárolt véres tamponnak?
2020. febr. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
49%

Ezt én sem értem mondjuk...

20 éve menstruálok, kezdettől tampont használok, éjszaka is, eddig semmi bajom nem volt.

Betét idegesíteni (szülés után azt hittem megbolondulok tőle, alig vártam, hogy újra használhassak tampont)

Én is szoktam átázni, elég erős a menzeszem.

Mit teszek? Van olyan, hogy naponta cserélem a lepedőt,nincs más választásom.

De hogy az ágyunk kárpitját ne kenjem össze, egy sötét pléd van a lepedő alá terítve.

Mást te se nagyon tudsz tenni.

Ha minden reggel rögtön beáztatod hideg vízbe, kijön simán.

2020. febr. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!