Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Akik sósavat használtok wc...

Akik sósavat használtok wc takarításhoz hazsnátok arcmaszkot és védőszemüveget?

Figyelt kérdés

Kicsit furának tűnhet a kérdésem, de ma kiöntöttem a wc-be egy üveg sósavat amit a lakásban találtam és mivel alapból soha nem használok ilyesmit ezért fogalmam nincs , hogy milyen óvintézkedéseket igényel?

Csak beleöntöttem , mivel alapból domestossal takarítom a wc-t aztán gondoltam hagyom kicsit legalább leszedi a vízkövet, de mivel éreztem hogy büdös lett a lakásban ezért gyorsan kinyitottam az ablakokat és lehúztam többször a wc-t hogy levigye az összeset.

Ugye ennyibő nem lehet gond?

Ti használtok ilyenkor maszkot?

Amikor beleöntöttem a wc-be akkor nem nyitottam ki az ablakot.

Nem gondoltam , hogy ilyen büdös lesz.



2020. febr. 11. 21:11
 1/4 anonim ***** válasza:
86%
Ha valaki nagyon óvatoskodik, akkor használjon. Ma általában 20%-os sósavat lehet kapni, ami nem annyira veszélyes. A tömény 37-39%-os füstölgő sósav valóban nagyon veszélyes. A sósavas tisztításnál arra is ügyelni kell, hogy milyen ruházatban dolgozik vele az ember, mert a szétfröccsenő cseppek is nagyon marnak, nylon vagy hasonló anyagú textiliát, harisnyát azonnal átmarják.
2020. febr. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem szoktam azzal takarítani. Egyszer, amikor beköltöztünk martuk le vele az előző lakó által felhalmozott víz/húgykövet a csésze aljáról. Kimertük a vizet és óvatosan beleborítottuk a savat. Hagytuk 8-10 percig dolgozni, majd leöblítettük. Nem használtam maszkot, beleöntöttem óvatosan, lassan, hogy ne fröcsögjön szét, majd felálltam és odébb mentem. A kénes szagot kiszellőztettem és kész.

Nyilván közvetlenül ne hajoljon bele a keletkező gőzbe az ember és ne fröcskölje szét a savat, de ezt leszámítva azért nem kell belehalni. :)

Jelen pillanat heti wc takarítás mellett nem látom szükségét a savas takarításnak.

2020. febr. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem szoktam

(nálunk a fürdőben van a wc, sajnos mivel kicsi az ablak így még 2-3 napig érezni lehet bent a szagát)

2020. febr. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#2 klóros szag lesz az a kénes, mert a sósavban nincs kén.


Kérdező:

A WC-vízköoldó domestos is sósav, csak zselésítve, színezve. Nem fröcsög, tapad, jobban kezelhető. Fontos tudni róla, hogy semeliyk másik tisztítószerrel nem keverhető, mert ha lúgos anyaggal keveredik, klórgáz keletkezik, amiből egy slukk is elég veszélyes.

2020. febr. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!