Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Kilincset, szekrényfogantyút,...

Kilincset, szekrényfogantyút, ilyesmit jó hogyha domestossal fertőtlenítem le? És ha igen, akkor fel kell oldani vízben, vagy töményen csak tegyem rá egy szivacsra?

Figyelt kérdés
2020. márc. 17. 14:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi van domestosban de a virus ellen a szappan vagy a 60 szazalekos alkohol megfelelo ellenszer.
2020. márc. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Metionin ***** válasza:
100%
Én töményen szoktam, de van hogy alkoholos felülettisztítóval törölgetem át őket. Illetve flóraszepttel vagy hipós vízzel, mikor mi van épp. 8 évig laktam koliban, minden évben volt influenza és hányós-fosós járvány, emiatt minden takarításkor fertőtlenítettem a kilincseket és a villanykapcsolókat, aztán rutinból megmaradt azóta is.
2020. márc. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Mármint otthon a saját közegben? Miért kellene agyon fertőtleníteni? Hazamész első a kézmosás, addig nem nyúlkálsz. Otthon pedig a megszokott bacis közegben vagy. Ezzel az agyonfertőtlenítéssel, a saját immunrendszered védekezőképességét gyengíted.
2020. márc. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem sem kell tulzasba vinni. Le szoktam fujni domestossal es letorlom neha a kilincseket, szimplan mert hozzatartozik a takaritasi rutinhoz (de nem minden takaritas alkalmaval), de alapvetoen szerintem sem kellene, hogy gondot okozzanak, hiszen kezet mosol, ha hazaersz, gondolom.

Nehany ember annyira tulreagalja ezt a dolgot, mintha legalabbis a pestis, a lepra es az ebola keresztezodott volna egy hatalmas, gyilkos virussa, ami mindenhol ott van es barhova befurakszik, hacsak nem sterilizalod a kornyezeted 1000%-ban.

2020. márc. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Metionin, köszönöm a kérdésemre választ adó válaszod!


Valahol tudok azzal azonosulni amit mondotok, viszont ez abból a szempontból egy speciális helyzet, hogy én jelenleg is koliban vagyok, mert nem volt hova hazamennem. És bár nem túl sokan , sőt kifejezetten kevesen vagyunk itt, de vannak közös terek, mosoda pedig az összes épületre egy van, es az egyikben ráadásul viszonylag sokan is laknak, mert a messziről jött külföldiek ittmaradtak. Szóval az egy dolog, hogy én kézmosással kezdek, alap amióta világ a világ, de azt nem tudhatom, hogy a többiek mennyire figyelnek erre.

Nyilván nem tudhadtátok, meg tényleg nem egy alapértelmezett, vagy bárkinek is eszébe jutó helyzet ez, főleg most, de gondoltam leírom, hogy úgymond érthetőbb legyen a helyzet

2020. márc. 17. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!