Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Megéri robot porszívót venni...

Megéri robot porszívót venni vagy csak pénz kidobás, és a fogyasztói társadalom hülyesége?

Figyelt kérdés

Gondolkozok azon hogy veszek egy

Xiaomi MiJia Mi Robot Vacuum vagy Xiaomi MiJia Roborock S50 (Mi Robot 2) robot proszívót, de elég borsos az áruk (90-110k). Mennyi élet tartamra lehet szerintetek számítani? Tényleg sok koszt feldszednek ?



2020. márc. 26. 08:05
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
15%
Akár még jó is lehetne, de lássuk be, alapvetően a fogyasztói társadalom megkopasztására lett kihegyezve a termékfejlesztés.
2020. márc. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
20%

Nekem is mindig visszatérő gondolat, de eddig valahogy mindig elvetettem. Kutya van a házban, szóval felmosni úgyis minden nap kell, és az hogy előtte 10 perc alatt felporszívózok az már nem oszt nem szoroz.

Baráti társaságban van többeknek, a felső kategóriások valóban hatékonyak, ha nem lenne kutya én is vennék.

2020. márc. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Mondjuk ha tudnám hogy vissza hozza az árát és sok évig használható egy drágább ( legalább 5 évig 100k környékén ) akkor biztosan beruháznék egyre. Kisállatom viszont nincs, szóval ez nem szól mellette.
2020. márc. 27. 07:34
 14/24 anonim ***** válasza:
43%

Egy ismerősöm alaposan letesztelte, úgy is, hogy normál porszívózás után eresztette rá a szobára a robotot.

Ennek alapján azt állítja, hogy sűrűn bútorozott szobában 2x jobban, ritkábban bútorozott esetén 3x jobban takarít, mint a normál porszívó.

2020. márc. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
53%

"Annyi, hogy az olcsó kategóriast még időnként támadta a kutya... de azzal megszokta a drágát meg már le se szarja."

Pedig milyen jó lenne...

2020. márc. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
14-es meggyőztél, olvastam már ezt is máshol :)
2020. márc. 28. 08:25
 17/24 anonim ***** válasza:
49%

A "normál" porszívózás egy erőssen szubjektív fogalom... Ha annál a robotvacak jobban takarít ott súlyos bajok vannak a "normál" módi esetében.


Viszont mozgáskorlátozottaknál, vakoknál teljesen el tudom fogadni a létezését ennek is! Csakhogy nem úgy reklámozzák...

2020. márc. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Szerintem itt az a lényeg hogy robot porszívó és robot porszívó között is lehet különbség lehet valaki 5 éve vett egy régit amikor még nem voltak annyira jók és az alapján álltalánosítani akar. De lehet hogy tévedek.
2020. márc. 29. 13:00
 19/24 anonim ***** válasza:
59%

Így van... + azt se felejtsük el, hogy van a piacon 20.000ft ert is, és van többszázezerért is...

És sokan bizony a saját pénztárcájukhoz mérten a 20ezrestől is minőséget várnának el... de csalódniuk kell, így leszólják az összeset...

+ annak akinek van ideje naponta 2naponta kiporszívózni, annak is teljesen felesleges... sőt teny, hogy egy 1600wattos nagyobb teljesítményű, vagy egy ipari géppel semmiben nem veheti fel a versenyt... de olyannak mint pl én, aki egyedül nevelek 2 tinit, van kutya is, macska is... de még tengerimalac is... 130m² házban kimondottan hatalmas segítség, hogy a két kis mikrobi minden délelőtt 9-11között végigporszívózza a házat. Most hogy a gyetekek otthon vannak egész nap, most kötelező udvaron töltött időt rendeltem el nekik arra az időre.

2020. márc. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Én lusta vagyok és csak két hetente szoktam porszívózni :D :D úgy hogy jó lesz
2020. márc. 30. 19:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!