Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mennyit szoktatok takarítani...

Mennyit szoktatok takarítani és mivel?

Figyelt kérdés

Kíváncsi lennék ki mennyit takarít és nilyen tisztítószerekkel/eszközökkel.

Mostanában diplomáztam,3 hónapja költöztem külön a szüleimtől,egyedül élek (bár van barátom,de még nem költöztünk össze egyelőre). nem tudom jól alakítom e atakarítási szokásaimat,azért lennék kíváncsi,hátha tanulok valami újat:D

Szóval

Minden este :felporszívózok a kéziporszívóval,portörlök,konyhában pultot,étkezőasztalt törlök,fertőtlenítőspray-vel lefújom a kilincseket,kapcsolókat,mosogatok.(még nincs veszerelve a mosogatógép)


Heti 1x : felmosok,wc-t tisztítok,csapot tisztítok,zuhanyzót,konyhában a tűzhelyet,pultot,minden bútor felületét áttörlöm egy cifes nedves kendővel,tükröket tisztítok, mosok.


Havonta ablakpucolás ,hűtőtakarítás és kb 3 havonta tervezek mimden kiszedni minden szekrényből és áttakarítani belül is.


Amiket használok: frosch fürdőszoba tisztító,frosch wc tisztító, domestos a zuhanyzóhoz, frosch hűtőtisztító(étkezőasztalt és pultot is ezzel törlöm),cif nature konyhai tisztító,dettol felületfertőtlenítő, frosch ablaktisztító,frosch általános tisztító a felmosáshoz, cifes nedves kendő.

A takarító rongyok pedig mindenféle dm saját márkás .

25N



2020. ápr. 7. 22:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
25%
Rengeteget! Kisbaltával.
2020. ápr. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Melyik kézi porszívóra gondolsz? Morzsaporszivora? Azzal a lakat porszizod?

Vagy csak a konyhát?


Szerintem túl sokat csinálsz,ha egyedül élsz. És nincs kutya macska.


A konyhát egyszerűen hagyd magad után tisztán. Nem kell este még atszaladni, rajta.


A lényeg, ha mindent tisztán hagysz magad után, akkor a wc, én naponta, a zuhanyt, a csapokat szintén naponta attorlom.


Mondjuk a zuhanyt Cillit Bang, fürdőszobaival. A felmondást te látod.

A hűtőt igény szerint takaritom.


A kapcsolókat minek olyan sűrűn?

Meg a kilincseket? A vírus miatt?


Akkor szerintem vegyel domesztosz törlőkendőt, és azzal torolgesd.

2020. ápr. 8. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Lemaradt a vége, én szinte mindent csinálok naponta, de itt 5 gyerek 5 macska plussz egy benti kutya van.


Naponta porszivozok, többször is, felmosok, mosógép, szárítógép , mosogatógép egyfolytában megy.

2020. ápr. 8. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez kicsit sok. :)


Nálunk:


Naponta: rendrakás, mosogatás, konyhapult és étkezőasztal letörlése

Heti 2-3 alkalommal: mosás, porszívózás, portörlés

Hetente: fürdőszoba kitakarítása, alaposabb porszívózás úgy hogy a könnyebb bútorokat kicsit elhúzom a faltól, hűtő kiselejtezése és kitakarítása, főzőlap lemosása

Havonta: alaposabb rendrakás a szekrényekben és fiókokban, bútorápolóval való törölgetés


Ablakpucolás, függönyök mosása, sütő kipucolása és hasonlók azok változók, inkább igény szerint, ezek nem egyenletesen koszosodnak.


Amiket használok: cycle ecetes tisztító, valami véletlenszerű ablaktisztító szer, valami főzőlapra való tisztító, domestos, és egy dm sajátmárkás fertőtlenítős nedves törlőkendő

2020. ápr. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Ja igen, lemaradt a #4-es válaszomból:

Ketten élünk, háziállat nincs.

2020. ápr. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Ez nagyon sok. Rengeteget lehet spórolni a tudatossággal: pl nem kell sütőt tisztítani ha használt után kitakarítod. Akkor csak 10 perc ha három havonta csinálod egy óra is lehet.

Ha főzés után rendben hagyod a konyhát nem kell plusszban még takarítani. Hűtőben is ha rend van, mindennek megvan a helye, akkor nem kell takarítani hetenete.

A lényeg (szerintem): minden legyen lehetőség szerint azonnal feltakarítva (kifolyt dolgok, szemét, szekrényben nem hányom be a ruhákat, hanem bármilyen fáradt is vagyok akkor is szépen behajtohatom).

Ha ezt amit leírtál megtartod akkor nagyon hamar az otthonod rabja leszel. Meg kell találni egy egészséges középutat.

2020. ápr. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Rengeteg szert használsz. Konyhába egy tisztítószer elég, nem kell hűtő, főzőlap, sütő és még egy konyhai tisztítószer is. Egy konyhai tisztítószer pl. Frosch minden említett felületre jó.

Fürdő: ha domestost használsz a zuhanyzóba az nem hatékony a vízkő ellen. A wc-be sem kell külön szer: a fűrdőszoba tisztító pont azt tudja (én úgy szoktam, hogy a heti nagytakarításkor fürdőszoba tisztítóval a wc-t is, hétközben pedig domestossal).

Nedves kendőket is haszontalannak tartom. Ha van általános tisztítószered, domestosod, meg még dettol felülettisztítód akkor ezek mind jók a kendők helyettesítésére egy ronggyal vagy papírtörlővel.

2020. ápr. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
Gratulálok kedves Kérdező, le a kalappal! Szóhoz sem jutok. Téged sem kell ringatni esténként, hogy el tudjál aludni, nyilván annyira elfáradsz! Nyomodba sem érek. Amúgy van mindenre tisztítószerem és porszívóm is, felmosóm is, de én mindig ami szükséges, amit meglátok és ami evidens naponta, azt takarítom, de ez nekem durván sok lenne! Üdvözöllek!
2020. ápr. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Érdekes, hogy az emberek mit kezdenek a diplomázás után hirtelen rájuk szakadt szabadidő rengeteggel, úgy tűnik te a takarításban sok örömet lelsz. Túlzásba viszed, de ha szereted, hogy csillog villog a lakás, akkor tök jól csinálod. Heti egyszer porszívózok, port törlök, felmosok, wc, fürdő szintén heti egyszer van alaposan takarítva, használat után megtorlom a csapokat, kádat, hogy ne képződjön vízkő. Konyhát használat után áttörlöm, kb. kétnaponta főzök. Függönymosás ablakpucoláskor van, ami évente 2 alkalmat jelent.
2020. ápr. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Kiskoromban is a szobámat minden nap takarítottam,nem tudtam addig leülni tanulni,vagy lefeküdni,amíg nem volt ragyogó rend.

Én már csak ilyen vagyok:D

2020. ápr. 9. 23:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!