Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Kaptam egy gyapjúmosószert,...

Kaptam egy gyapjúmosószert, mire lehet ezt használni gyapjú mosásán kívül?

Figyelt kérdés

Nem lett felhasználva, rózsaszínű Tandil wollwaschmittel (gyapjúmosószer). Érdekes, hogy gyapjúhoz nem gyártanak külön fehér-fekete-színes mosószert, csak 1 félét...


A címkéje szerint természetes szálakoz való. (gyapjú, selyem, angóra, moher) Ha jól értem akkor a "gyapjúmosószer" egyszerűen az állati szőrökből készült anyagokhoz való? (Kis túlzással... sampon?)


2020. ápr. 23. 11:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag igen, sampon. Kényes ruhákhoz, kímélőprogramon nyugodtan használhatod szerintem.
2020. ápr. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A selymet és a gyapjút feloldja a lúg. Tehát ha mosószódával, vagy más lúgos mosószerrel mosod, kinyírod a selyemsáladat meg a gyapjú pulóveredet. A gyapjú mosása semleges kémhatású mosószerben, vagy samponban a legpraktikusabb...

Nagyanyám mindig WU2 samponban mosta a gyapjú takarókat és pulóvereket.

2020. ápr. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Tehát, gyakorlatilag egy nem habzó, gépi sampont árulnak mosószerként, ha "régen" a sima sampon, wu2 tökéletesen megfelelt mindenkinek a gyapjúruhához?

Mivel természetes képződésű, "szálas-szálkás, nedvszívó anyaghoz lett kitalálva, pamuthoz inkább hasznosabb lehet, mint műszálashoz?


"A gyapjú mosása semleges kémhatású mosószerben, vagy samponban..."

Ha jól értem, akkor a gyapjúmosószer bőrsemleges kémhatású (pH7)ennélfogva öblítőszer sem kell utána, ha nincs se igény, se szükség az "illatos" ruhára, csak és kizárólag a tisztára.

A gyapjú-selyem eleve nem is töltődik fel statikusan, emiatt sincs szükség az öblítőszer bevonatára sem.

2020. ápr. 23. 16:54
 4/4 A kérdező kommentje:
És köszi a válaszokat, ment a zöld kéz!
2020. ápr. 23. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!