Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mi a leghatékonyabb mód egy...

Mi a leghatékonyabb mód egy sütő belsejének a kitakarítására? Milyen tisztószerrel?

Figyelt kérdés

2020. máj. 24. 15:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Egy tálban forralj ecetet, Ha kihült, töröld körbe a sütőt, Ha kell, ismételd meg.
2020. máj. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%

Nem mindegy, hogy egy új sütőről van szó, amit már használtál néhányszor, vagy egy 10-15 éves sütő, amit soha senki nem takarított ki....


ÚJ esetén működhet az ecetes megoldás, de régi ráégések esetén ez kb szenteltvíz!!


Lehet kapni olyan sütőtisztító habot, amivel be kell fújni az egész belső teret, majd kb egy negxedóra után neki lehetvlátni a suvickolásnak.

2020. máj. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nekem ami nagyon bevállt az a forró felületre fújt Well Done zsíroldó. Sokkal hatásosabb mint hideg felületre fújni és hagyni ha dolgozzon. Ahogy ráfújom, szinte azonnal koszos hab folyik lefelé.
2020. máj. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
2020. máj. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
81%
Mi lesz más az ecetben egy forralás után?? 🤔
2020. máj. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszi az ötleteket, az ecettel fogok próbálkozni először, amúgy viszonylag új sütő, nincsenek benne eves zsirok;


A többieknek is ment a hasznos, viszont megkerdeznem, hogy pl a Well Done zsiroldó, vagy bármilyen más erős, hideg zsiroldó használata után honnan tudunk biztosra menni, hogy az a következő sütes közben nem marad ott semennyire a fertőtlenitőszer? Ezek annyira erősek, hogy az alapos vizes ronggyal való áttörles tenyleg eleg lenne, hogy semennyire se maradjon ott?

2020. máj. 24. 19:28
 7/14 anonim ***** válasza:
elektromos vagy gázsütő?
2020. máj. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Az észlény fazon egy hektót ráönt, de előtt turbóra kapcsolta az elszívót legalább.


A HIDEG zsíroldó lényege, hogy hideg felületre kell felkenni és hagyni, hpgy feloldja. Fel fogja! Utána letörölni, majd leöblíteni és rendes mosószerrel, letakarítani, majd meleg vízzel leöblíteni.

2020. máj. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
#7 gázsütő
2020. máj. 24. 21:45
 10/14 anonim ***** válasza:

Nekem egy praktikám van: nem hagyom koszosan. Ahogy kihűl már ki is takarítom. Így kb 5 perc, félévente egyszer meg több óra, és ha valami már ráégett benne soha nem lesz már tiszta.


Valóban jó a hideg zsíroldó, anyukám használja, de én a gondolattól is rosszul vagyok, hogy azt befújjam a sütőmbe. Nem vagyok vegyszerellenes öko izé’ de azért a sütőben rengeteg olyan kis rés van ahova ha befújod a szert nem tudod maradéktalanul kitisztítani.

2020. máj. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!