Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért van az, hogy a mosott...

Miért van az, hogy a mosott ruhák szekrényben 1-2 hét múlva büdösek lesznek?

Figyelt kérdés
Nem tudom pontosan milyen szag, ilyen állott, savanyú, kellemetlen (talán dohos, de azt se tudom, milyen pontosan a dohos szag :D). Nem hiszem hogy a szekrény az oka, több szekrényben is előjön, próbáltam kitisztítani a szekrényeket is. Mosás után rögtön kiveszem a ruhákat és teljesen meg is száradnak, nedvesség kizárva. A géppel sem hiszem, hogy gond lenne. Persil vagy Ariel mosószer, Silan öblítő, 40 fokon mosott pólók.

2020. máj. 31. 14:30
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
A lakás nem párás, vizes?
2020. máj. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Nem párás a lakás, legalábbis nem hiszem.
2020. máj. 31. 14:43
 3/27 anonim ***** válasza:
Mossad át a mosógépet és fertőtlenítsed ki. A mosószer és az öblítő maradékok alul összegyűlnek; alul állandó pangó víz van. Itt bomlanak szó szerint ezek a lerakódott anyagok. A ruhák is átveszik, de csak száradás után kezd előjönni. Mosd át trisóval legalább 60 fokon, aztán egy adag hypoval 30-40 fokon, ez teljesen kiöl mindent, fertőtleníti. Vagy vegyél mosógép tisztítót és azzal mossad át.
2020. máj. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
Bár az 1-2 hetet soknak tartom. A mosogép ilyen szaga 1-2 nap és jelentkezik a ruhákon.
2020. máj. 31. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:

Túl van hordva és nem mosod ki elég alaposan.

Lehet, mosás előtt áztatni kéne, vagy kétszer kimosni hosszabb mosásban.

Esetleg mosás után ecetben áztatni.

2020. máj. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

Szerintem az egyik ok a túlhordott ruha lehet, a másik, hogy rövid programon mosod, a harmadik pedig a folyékony mosószer. Évtizedekig folyékony mosószerrel mostam, én is mindig olyan savanyú szagúnak éreztem a ruhákat, és valahogy soha nem voltam elégedett a tisztasággal, pedig én is Arielt vagy Persilt szoktam használni. Pár hónapja vettem mosóport kíváncsiságból, azóta érződik az öblítő illata a ruhàkban, pedig minimális mennyiséget használok, és én sokkal tisztábbnak is látom a ruhákat. És a tévhitekkel ellentétben nem rakódik le a mosópor a gépben, sem pedig az adagolófiókban ha megfelelően van adagolva. Eddig a Persilt próbáltam csak, illetve a fekete kényes ruhákhoz meghagytam a Perwollt.

Egyszóval: nekem a mosópor oldotta meg ezt a problémát, esetleg egy próbát megér neked is :)

2020. jún. 1. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
Moly? Biztos, ami tuti, tegyél a ruhásszekrénybe levendulacsokrot.
2020. jún. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Mit jelent az, hogy a ruha túlhordott?
2020. jún. 1. 23:25
 9/27 anonim ***** válasza:

8:

Azt jelenti, hogy mondjuk egy nadrágot minden nap felveszel és minden nap sokat belepukizol, vagy a malacok közt jársz vele, akkor már 7-8 nap után szaga van, ami másnak érezhető. Ha nem mosod ki, hanem mondjuk még 5 hétig hordod, akkor az emberszag a mélyebb szövetrétegekbe is beveszi magát, sőt masszívabban ott van.

Akkor nyilván nem elég neki annyi mosás, mintha 1 hét után mostad volna ki, pl. egy 50 perces 40 fokos.

Akkor már kéne néhány órán át áztatni, vagy kétszer 2 órás mosásban mosni.


Ugyanez pl. pólóval, ha 2 nap alatt emberszagú, de még 2-3 napig hordod, akkor jobban beveszi a szagot.

A frissen mosott ruhánál nem érezni, hogy nem lett elég alaposan kimosva, de idővel kijön a szag a mélyebb rétegekből.

2020. jún. 2. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
1 pólót általában 1 napig hordok, ritkán 2 napig.
2020. jún. 2. 14:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!