Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért van az, hogy a mosott...

Miért van az, hogy a mosott ruhák szekrényben 1-2 hét múlva büdösek lesznek?

Figyelt kérdés
Nem tudom pontosan milyen szag, ilyen állott, savanyú, kellemetlen (talán dohos, de azt se tudom, milyen pontosan a dohos szag :D). Nem hiszem hogy a szekrény az oka, több szekrényben is előjön, próbáltam kitisztítani a szekrényeket is. Mosás után rögtön kiveszem a ruhákat és teljesen meg is száradnak, nedvesség kizárva. A géppel sem hiszem, hogy gond lenne. Persil vagy Ariel mosószer, Silan öblítő, 40 fokon mosott pólók.

2020. máj. 31. 14:30
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
A túlhordás azt jelenti, hogy már régi az anyag, nem azt, hogy valakin mennyit van egy ruha.
2020. jún. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
És akkor a régi darabok kuka?
2020. jún. 2. 17:57
 13/27 anonim ***** válasza:

Mivel mosol? Milyen programon? Mennyire vagy izzadós? Milyen anyagú a ruha?


Igen, kuka. Főleg ha gagyi minőségű a ruha. Rengeteg mindentől függ.

2020. jún. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Ariel, persil szines mosogel, 40 fokon, silan oblito. Honaljam izzadni szokott. 100% pamut polokrol van szó.
2020. jún. 5. 09:49
 15/27 anonim ***** válasza:

De milyen régiek a ruhák?

A hónalj izzadaágot nagyon nehéz eltüntetni, szinte csak aztatással lehet.


Illetve arra nem számíts, hogy egy olyan polót amit heti rendszerességgel hordasz és mosol 5-6 évig fogod hordani.

2020. jún. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
1-5 évesek vegyesen
2020. jún. 5. 11:06
 17/27 anonim ***** válasza:
Akkor itt a probléma.
2020. jún. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Mosószered,öblítőd szavatossága nem járt le esetleg?
2020. jún. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

"Silan öblítő, 40 fokon mosott"

Itt lesz az oka. Mennyi silant szoktál beletenni?

Mikor látott utoljára a géped 90 fokos mosást? Amit leírtál teljesen tipikus, be van rohadva az öblítőtől.


A régi ruhád önmagában nem büdös, de ha a mosógép be van penészedve akkor minden ruhád olyan lesz, a vadi új is. A mosógépet nyitva hagyod mosás után? Penészes, dohos ruhával meg nincs mit tenni, kuka, szóval az összes... igazából a szekrény is...

2020. jún. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

Mosószer, öblítő szavatossága nem járt le. Max fél kupakkal szoktam, belerakni vagy még kevesebbet. Havonta át szoktam mosni 90 fokon ecettel a gépet. Szerintem a mosógép nem penészes, mindig nyitva hagyom az ajtaját.

A polók egy része lesz ilyen szagú, tényleg mintha a régebbi, többet hordott darabokra lenne jellemző.

Alsógatya, zoknik nem lesznek ilyen szagúak, azokat 60 fokon mosom szintén öblítővel. Lehet, hogy a pólót is 60-on kellene mosni?

2020. jún. 9. 22:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!