Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A kérdésem azokhoz szól, akik...

A kérdésem azokhoz szól, akik nem használnak öblítôt a ruhák mosásához?

Figyelt kérdés
Milyen mosószer + vízlágyító kombinációt ajánlotok, hogy ne keményedjenek ki a ruhák?

2020. jún. 26. 14:01
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
32%

Azért lesz "kemény" az öblítőtrutymák nélküli mosás, mert tényleg tiszta lett a ruha!


Ha nálad kemény a víz akkor szereljetek fel a mosógép elé egy külön vízlágyító berendezést, ennek híján ugyanis csak a mosás lesz vegyszerekkel lágyított vízben, az öblítések viszont nem!

2020. jún. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
6%

Öblítő nélkül soha nem lesz puha a ruha!

A vízlágyító meg egy baromság, csak a mosóvíz lesz lágyabb vízben, az öblítés már ugyanúgy a kemény vízben lesz.

2020. jún. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
51%
A lágyított Vízbenjobban dolgozik a mosószer, kevesebbkell. Ezért lágyítják mosáskor
2020. jún. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
72%
És ezért kellene az öblítéskor is lágy víz...
2020. jún. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
A vízlágyító berendezést azért nem értem, mert öblítôvel egyértelmûen puhábbak a ruháink, pedig azt a mosást is kiöblíti a mosógép a kemény vízzel.
2020. jún. 26. 23:28
 16/21 anonim ***** válasza:
44%

A napokban olvastam végig egy ökomosós fórumot.

Az elején mindenki lelkes. Aztán jönnek a gondok, de senki be nem vallaná, győzködi magát meg a többit, milyen jó.

Két embert ismerek onnan, megkérdeztem őket, ma már senki nem mosódiózik, ecetet, stb.

Mert a ruha szürkült, a folt maradt, az ecetsav, ami leszedi a vízkövet mindenhonnan, vajon a textil szálakkal mennyire kíméletes? Előbb megy tönkre minden...

2020. jún. 27. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
69%

Az öblítőszerrel "koszos" lesz a ruhád, azért érzed puhának.

Az ecettől pedig abszolút semmi baja nincs semminek, az a 30-50ml ami a 6 liter vízben van feloldva, majd a végén kicentrifugázva semmit nem csinál a ruha anyagával, csak és kizárólag a mosószert semlegesíti. A vízkőre sincs semmilyen ráhatása, és megsúgom, a mosógépben nagyon minimális a vízkő. Trutyi szokott lenni az agyonmosószerezett, agyonöblítőzőtt, agyonmosódiózott helyeken. Főleg az öblítőszer a bűnös a berohadt gépeknél, ugyanis hideg vízhez van adva, centrifugakor pedig szétterül a gépben és az örök 40 fokos mosás is jótékonyan rásegít erre.

2020. jún. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
34%

Már jó ideje leálltam vele és a ruháim pontosan ugyanolyanok. Hosszú távon károsítják a ruhát, mert hát csak vegyszer, elég durva összetevőkkel.


A mosószert igazából nem kell semlegesíteni, az öblítőprogram átmossa és a centrifuga a fizika erejével kipörgeti belőle a mosószert akkor, ha az teljesen feloldódott a vízben. A probléma ott van, hogy üzleti okokból a mosószergyártók a dobozon a tényleg szükséges mennyiségnek legalább a kétszereét tüntetik fel. Ennyi mosószer nem tud feloldódni abban a mennyiségű vízben, amit a mosógép használ, az oldat telített lesz (koszból is kevesebbet tud magába fogadni) és a mosószer a ruhában marad. Ettől kemények a ruhák öblítő nélkül.

Amióta csak a fele mosószert használom egy mosáshoz, nem marad mosószer a ruhákban és öblítő nélkül is ugyanolyan puha.


Aki szereti ha illatosak a ruhái, öblítőből is elég a töredéke a kevesebb mosószerhez, de én speciel nem szeretem, ha virágillatú a ruhám, mert a virág legyen virágillatú, a ruhám meg textil szagú :)

2020. jún. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
34%
Behülyítették a nőket a ruhaszagosítással. Az öblítőszert egyszerűen ruhaszagosítónak kellene csak nevezni, mert semmi mást nem csinál.
2020. jún. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
23%
Nincs hatása a vízkőre az ecetnek???? Simán leszedi bárhonnan, ne a mosógépre gondolj csak.
2020. jún. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!