Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Tippek takarításhoz autószerel...

Tippek takarításhoz autószerelővel a háztartásban? (Olaj, fém jellegű kosz mindenütt)

Figyelt kérdés

Párom autószerelő. Nemrég költöztünk az új lakásunkba, de nagyon nehezen bírunk a helyzettel. Munkájából adódóan sok olaj, fémpor, stb. van rajta és a ruháin. (Nem tud munkahelyen tisztálkodni.)

Ajtókeretek, előszobabútorok, padló, kád, mosdókagyló; főleg ezek a komolyan érintett, problémás részek a házban, amik nagyon hamar feketék, koszosak lesznek.

Igazából arra gondolok, hogy pl. a kádat MAXIMUM kétnaponta ki kell sikálnunk (ideális azért az ha minden nap megcsináljuk), és bár szépen viszi az olajos-fémes koszt az univerzális tisztítószerünk is, jó lenne ha nem kéne naponta-kétnaponta suvickolni, hanem tovább bírná...

Ha valaki találkozott már ezzel a problémával, megosztaná a praktikáit hogy hogyan takarít? Valahogy lehet könnyebbé tenni?


2020. júl. 9. 15:28
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
48%

Exemnél hozzánk se lehetett belátni az udvarba, 60 méteren oldalt befuttatva borostyánnal, a kapu tömör fakapu, kocsibeálló dettó, garázs zárt volt.

Na de a kérdésre a válasz: kezet, arcot tud mosni munkahelyen. Hazaér, mindent vegyen le az előszobában, aztán rögtön fürdőszoba. A kádat pedig rögtön mossa ki.

Ja,és inkább zuhanyozzon, egyúttal folyik is le a koszos víz.

2020. júl. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Lehet hogy én írtam ki nagyon félreérthetően.

Természetesen most kezet melóban és az előszobában veti le a ruhát. Eközben lesz az előszobabútor tiszta olaj.

Zuhanyzik, le is öblítés, de a fémes olajat nem öblítés le a tiszta víz.

Ezekre gondoltam hogy van-e megoldás de szerintem túl félreérthetően fogalmaztak...

2020. júl. 13. 14:07
 13/13 A kérdező kommentje:
"öblítés" = öblíti, elnézést, autocorrect.
2020. júl. 13. 14:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!