Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen gyakran mostok/sepertek...

Milyen gyakran mostok/sepertek fel illetve porszivoztok?

Figyelt kérdés

Biztos függ a háztartásól is de kíváncsi vagyok :)

Mi ketten vagyunk+1 cica naponta legalább 5x felseprek felmosni napi 2x reggel este

Naponta naponta porszivozok 1x.


(Gyűjtünk robot porszívóra 😂)



2020. júl. 23. 20:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
65%
Mindegyik munkát első sorban szükség szerint végzünk, de általában (2 nyugdíjas személy, panellakásban) hetenként egy gépi mosás, seprés szükség szerint, porszívózás hetente egyszer.
2020. júl. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Atyaég, nem túlzás ez kicsit? Ideális esetben heti egyszer porszívózok és utána felmosok. Néha lesz belőle két hét. Felseperni nem szoktam (nincs is mivel), max egy ilyen kis seprű-lapát kombóval a konyhában a morzsákat.

Ketten vagyunk, állat nincs.

2020. júl. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Huhh én ilyenkor mindig olyan koszosnak meg trehánynak érzem magam. 😅


Nálunk nincs állat, ketten vagyunk, porszívózni heti 1x szoktunk, felseperni akkor, amikor főzünk, illetve legalább heti 1-2x, felmosni heti 1x, meg persze ha szükség van rá, mert kiöntünk vmit.. de az ilyen kérdéseknél mindig azt érzem, hogy ez kevés :(

2020. júl. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%
De tényleg, mit porszívózol naponta, meg mosol fel kétszer? Ha reggel felmosol, estére már mocsok van? Sőt estétől reggelig mi történik, hogy megint fel kell mosni? És miután egy nap kétszer felmostál, marad még valami, amit söpörni kell?
2020. júl. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%

Vagy betegesen tisztaságmániás vagy, vagy ennyire trehányak vagytok. Ha este felmosol akkor reggel mit mosol fel?

Nálunk nagytestű kutya van a a házban, napközben kint, este-éjjel bent, napi egyszer felporszívózom a nappalit, konyhát. De eszembe nem jutna reggel és este is megcsináni.

Nem hinném, hogy egy macska akkora koszt csinálna az éjszaka.

2020. júl. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
söpörni nem szoktam, csak ha kiömlik valami söpörhető. a porszívó alaposabb, úgyhogy általános takarítást azzal szoktam csinálni, amikor ráérek vagy amikor már úgy gondolom idege lenne. a rutinszerű felmosást halálosan utálom (kösz anyu), és ahol most élek csak pár négyzetméter mosható burkolat van, azt nedves padlótörlő kendővel szoktam tisztítani néha. de ha nagyobb lenne a felület is csak akkor mosnék fel, ha kiömlött valami, sáros cipő stb.
2020. júl. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
100%
Naponta seprés a konyhában, 2-3 naponta porszívózás a többi helyiségben, felmosás ritkábban. Nem járkálunk kinti cipőben bent, nincs állat se, de kosz se.
2020. júl. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Felmosni reggel azért szoktam mert a cica szét hordja az almot pedig fedeles alom talcaja van és én undinak tartom hogy a kakis alom darabka a földön van. Ezért felseprek reggel. Na estét nem 22 órára értem hanem amikor párom haza ér ez változó szeretem ha csillog villog a padló nagyon igényes padló lapunk van amit utólag meg bántam elefánt csont fehér és fényes. Porszívózni főleg cica után ágyat kanapét széket szőnyeget muszáj hiába van furminátor hosszú szőrű :(.

Igen meg lehet rend mániás vagyok engem anyuék így neveltek rend, tisztaság. Ne érezze magát senki putrisnak kb belém égett de szeretem amikor bárki át jön hozzánk és még villany szerelő is mondta hogy itt egy felesleges porszem sincs.

Lehet beteges én/mi így érezzük magunkat jól ehhez szoktunk hozzá. Biztos hogy túlzás erre már most fixen rá jöttem :D .

Megjegyzem én itthon vagyok itthonról dolgozom napi 4 órát szóval nekem kb egesznap van időm erre..

2020. júl. 23. 23:22
 9/15 anonim ***** válasza:

Napi egyszer akkumulátoros porszívózás, het 2x felmosás.

Sepregetni nem szoktam mert csak felkavarja a port.

2020. júl. 24. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Porszívóval végigszaladok a konyhán, előszobán, ebédlőn, fürdőn mindennap, azt feltörlöm.

A hálót, gyerek szobáját, vendégszobát, konditermet csak heti 2x. Teraszt mindennap leseprem.

Kutya van, de csak kint.

2020. júl. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!