Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Folyóvíz alatt vagy állóvízben...

Folyóvíz alatt vagy állóvízben mosogattok?

Figyelt kérdés

2020. júl. 29. 11:38
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
85%

A "büdös a mosogatógép" a tipikus savanyú a szőlő !


Nem kell szégyellni, ha nem telik rá - de ne terjessz hülye fals híreket.

2020. júl. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
84%

8-as: Jópárszor kipróbáltam, ha a 4 fös család ebéd-csetresét az 1-2 által írt módszerrel emosogatom, akkor a mosogató medencéje félig lesz kb. vízzel, esetleg ha több edény van, akkor tele - magyarul, jóval kevesebb vizet használok, mint az "állóvizes" módszerrel. Ebböl következöen jóval olcsóbb is, mint ha egyszer-kétszet teleengedem a mosogatót, mire elmosok mindent, és utána minimum még egyszer, mire leöblítem a mosogatószert.


Másrészt a mosogatógép nem büdös, ahol az, ott a módszerrel van baj, az edényeket úgy teszik be, hogy nem távolítják el az ételmaradékokat, nem tisztítják ki a gépet idönként, meg ha napokig áll benne a koszos edény, mire összejön egy adagnyi, hogy beindítsák. De ezek nem a gép, hanem a felhasználó hibái!

2020. júl. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is csinálom, ahogy az első válaszoló. Tény, hogy a mosogatógép lenne a legjobb, de szó szerint akkora a konyhám, mint egy normális ember ruhásszekrénye, szóval esélytelen.
2020. júl. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!😊
2020. júl. 29. 21:06
 15/18 anonim ***** válasza:
91%

Nekem van egy kisebb lavorom, kb. 6-8 liter forma. Azt berakom a mosogatoba, belepakolom a mosatlant, megengedem a vizet langyos-kezmeleg kozottire, vekony sugarban. Amig megtelik, addig a fele mosatlannal kesz is vagyok. Tehat folyovizben mosogatok vegig, a mososzer meg csorog a mosatlanra a vizbe kozben, az meg azik. Igy kb. 15 liter viz, meg obliteshez kell kb. meg 8-10 liter, tehat kb. 25 liter viz fogy el osszesen.

Most tervezunk mosogatogepet venni, az se hasznal tobb vizet szerintem.

2020. júl. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

15: Egyértelműen kevesebb vizet használ a mosogatógép, és a mosogatási eredményt (pohárfényesség, tisztaság, fertőtlenítés) ne is említsük...

Hirtelenjében egy adat innen: [link]


"Általános kalkulációk alapján egy családi étkezés utáni kézi mosogatás folyóvízben 40-60 liter víz elhasználásával jár. Ugyanez egy mai mosogatógéppel már 10 liter alatt is megoldható. Ezzel pedig hetente megspórolható akár egy teljes kád víz, ami egy hónap alatt már közel 1 m3-nyi megtakarítás eredményez."

2020. júl. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
80%
Mosogatógép mosogat. :)
2020. aug. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha kevés dolgot kell elmosogatni, akkor úgy, mint az első válaszoló, vagyis leöblítés - mosószeres áttörlés - leöblítés.

Ha sok dolgot kell egyszerre, akkor én állóvízben szeretek, a folyó vizesnél nekem hatékonyabb, amellett, hogy takarékosabb is. Ha nagyon sok az elmosandó, akkor legfeljebb két adagban mosogatok így. Viszont öblíteni folyó hideg vízzel szoktam utána.

Mondjuk az is igaz, hogy két medencénk van, ami jelentősen megkönnyíti az állóvizes mosogatást, mert amit éppen áttörlök mosószeres szivaccsal, utána teszem át a másik medencébe, és ezt csinálom egymás után sorban mindennel.

2020. nov. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!