Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen csalival horgásztok...

Milyen csalival horgásztok növény evő halakra állóvízben?

Figyelt kérdés

Idén most mennék előszór horgászni (lelkes amatőr vagyok).

Helyileg katalin horgásztó csepelen és a mobydick horgásztó bugyi mellett.

Célom: ponty de amur is benne van a listában.


Kérdésem milyen aromával, etetőanyaggal de főlek kukoricával érdemes horgászni?

Illetve mi alapján tudom kitalálni az aznapi csalit? Időjárás, csillagok, földrajzi elhelyezés stb...

Milyen tényezők alapján tudom eldönteni tehát hogy most foghagymás kukorica vagy mézes stb... használjak?


2012. jún. 11. 14:46
 1/7 anonim válasza:

Ponty: kukorica, giliszta esetleg csonti.

Amur: kukorica, tigrismogyoró, lucrena

2012. jún. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Bár én nagyon ritkán pecázom, apukám viszont lelkes horgász, felvizezett pálinkába áztatott kukoricával nagy sikereket ért el a Balatonon pontyozáskor. Természetesen nem valami drága, márkás pálinkára kell itt gondolni, valami olcsóbb, vagy házi kerítésszagattó is megteszi. Másik nagy kedvence az epres bojli, azzal is fogott már szép pontyokat.
2012. jún. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A kukorica aroma meghatározására nincs ötletetek?
2012. jún. 11. 15:26
 4/7 anonim ***** válasza:

Én még a borsót és a búzát is említeném, meg a különböző pelleteket.

Az aromákkal kísérletezni kell, de főleg az a meghatározó, hogy mihez vannak szokva, mivel vannak etetve. Például egy olyan tavon, ahol addig még nem bojliztak, néhány hét előzetes etetés nélkül hiába is próbálkoznál azzal. Ugyan ez a helyzet a különböző aromákkal is. A természetes csalik, mint a pálinkás kukorica, viszont mindenhol beválik.

2012. jún. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
kukorica, kenyér, búza, puffasztott kukorica, puffasztott rizs, piffasztott búza, de hallottam olyat, hogy valaki a nádnak a belével a fehér részével fogott amúrt
2012. jún. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
igen a nád aljával is lehet amurt fogni, de ha kezdő vagy akkor maradj a pontynál. Etetőkosárba egy kis maroknyi mogyorós, vagy pörköltes ízesítésű etető anyag a horogra(horgokra) 2-3 szem kukorica vagy 1-1 nagyobb giliszta. a mobydicket én is nyomatom néha de nem a kedvenc helyem =) de nem is rossz. Egyszerű csemegekukorica is tökéletes, és a csillagok állásával, meg az ehhez hasonló butaságokkal ne foglalkozz...én télen nyáron esőben szélben megfogom amit akarok, másnak is megy.
2012. jún. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
"kis maroknyi mogyorós, vagy pörköltes ízesítésű etető anyag" tudnál ajánlani konkrét etető anyagot?
2012. jún. 14. 11:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!