Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Több kisgyerekes anyukák: ti...

Több kisgyerekes anyukák: ti mennyit költötök magatokra egy hónapban?

Figyelt kérdés

Kifejezetten kisgyermekes anyukák érdekelnének.

Ruhákat mennyiért és milyen gyakran vesztek?

Mi egyéb olyan dologra költötök, aminek nincs köze a gyerekekhez?


Egy baráti beszélgetés kapcsán merült fel a kérdés, ezért kérdezem, nem a pénztárcákban akarok turkálni :) csak hogy kb. mi az "általános", másoknál mi a szokás :) ?


2020. júl. 29. 11:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
71%
Kb. 15 ezer forint. Ebben benne van a fodrász, kozmetikus és a körmös. Ruhákat turiban veszek.
2020. júl. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
70%

Három kisgyermekem van.


Ruhákat akkor veszek, amikor kell. Nem vagyok nagy igényű, vagy divatozós, de a munkahelyemen elegánsabbnak kell lenni - ennyi. Amúgy utálok shoppingolni, próbálgatni.

Hobbim a zenélés, erre soha nem sajnálom a pénzt, hangszert vagy kiegészítőket imádok venni.

Rövid műkörmöm van - ehhez sem ragaszkodnék, de a férjemnek tetszik.

Fodrász - évente egyszer, mert amúgy ragaszkodom a hosszú, egyenes hajamhoz, amit itthon festek évi kétszer.

Egészséggel kapcsolatos dolgok, étrendkiegészítők, vitaminok - bármikor.

Szerintem szerencsés vagyok, mert bármit megvehetek, amit akarok, ennek ellenére nem vagyok az a típus, aki vásárolgat ész nélkül, csak mert kéne még több/még jobb/még korszerűbb valamiből.

Jótékonykodni szoktam, megvannak az állandó támogatottjaim, erre sem sajnálom a pénzt!

2020. júl. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%
Fodrász kéthavonta, ruhám van, majd ha dolgozni kezdek, akkor veszek. Kozmetikum csak ha elfogy. Nagyon nem költök, van mindenem.
2020. júl. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%

Könyvre, vagy konyhai eszközökre, virágra, szoktam költeni, mivel a hobbim.


Ruháim vannak, ha alkalom van vagy kell, szoktam csak újat venni. De felesleges ruhákat, nem szoktam venni. Egyébként is útálok vásárolni.


Körmömet soha életemben nem csináltattam, nem is tervezem.


Fodrászhoz, évente 2x megyek, igazításra. Itthon, tökéletesen rendben tudom tartani.


Kozmetikushoz, tinikoromban mentem utoljára.


Sminkelni, minimálisan sminkelek csak, ha alkalom van.

Naponta sohasem tenném/tettem, meg a bőröm sem bírná.

Sose tetszett, sose vonzott. Nem is kell.

2020. júl. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudom, én gyerek előtt se költekeztem magamra fixen. Ha épp kellett valami, megvettem.


Tehát ez nem havi X összeg, mert van olyan hónap, amikor nem kellett venni semmit, és van, hogy jó sok mindent veszek.


A hajamat nem csináltatom, mert épp most növesztem vissza, úgyis a kis hajtépő miatt mindig be van kötve vagy fonva. Előtte pedig nagyon hosszú volt, nem törik és egyenes, vége enyhén hullámos, szép volt fodrász nélkül is.

A frufrum tök jól letudom vágni ha már zavar, pláne én csinálom, hogy sose úgy vágják ahogy szeretem.

Meg már tini korom óta vágom magamnak. Kérdezték is anno, hogy kihez járok, aztán meg sápítoznak, hogy senkihez.


A körmöm régen megcsináltattam, de az se sikerült mindig úgy ahogy szeretem, csak nem szerettem volna megbántani a körmöst mert nagyon aranyos ismerős.

Most barátnőm géllakkozza hobbiból.


Ruhát akkor veszek ha kell új, parfümöt, ha elfogy, tusfürdő, sampon, testápoló nekem nem "magamra költök" kategória.


Ékszert, könyvet nem veszek, mert akkor nem lenne ötlete a férjemnek mit vegyen szülinapra, karácsonyra stb.


Sminkelni ritkán szoktam, nem nagyon van rá szükségem szerencsére, de ha elfogy valami sminkszer azt épp megveszem.


Minden más nem magamra költés.

Mozi közös, elektronikai eszközök drágák, szóval az is közös, nyaralás közös.

2020. júl. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%
Huu de jo kerdes, engem is nagyon erdekelnek a valaszok. 4 kisgyerek, 10 eves a legnagyobb. A fozes, sutes, most befozes a hobbim, szoval ez szerencse, mert megesszuk, igy ez nem kiadas. Szeretek csinosan oltozkodni, minden evszak elott felfrissitem a ruhataramat, ennek az osszege attol fugg, h mire van szukseg pl. teli csizma ill. kabat az dragabb mint par nyari ruci. Probalok nagyon tudatosan es atgondoltan vasarolni, akar minosegibb darabokat, amik sokaig kitartanak. Az olcsobb maxiruhakat pedig nem sajnalom kidobni egy szezon utan. Fodraszhoz csak vagatni jarok havi egyszer, itthon festem. Kozmetikushoz nem jarok, viszont sokat koltok kozmetikumokra ill. sminkre. A sok relativ, nekem kb. atlagban 5-10 kozott mozog havonta, a fodrasz 5 alatt van, plusz ruhak kb. atlagban 10 ezer szerintem havi szinten. Amire meg nem sajnalom az a konyv. Havi 5-10 e elmegy atlagban erre is. Tehat kb. 30-40 ezer havonta, de ez csak atlag. Most telen 30 e volt csak a teli csizmam, de par evig ezt nem is akarok venni.
2020. júl. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
82%

Mani, pedi (géllakk zselével) 3hetente 10 ezer

Kozmetikus havonta 10

Ruhák kb 20 havonta

Kozmetikumok (arckrém, sminkdolgok stb) kb 10

Konditerem 10

Fodrász 3 havonta 10 ezer

2020. júl. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
34%

Ruhákban nagyon változó, hogy mennyiért veszek. Attól függ, hogy mi tetszik. Lehet, hogy épp 15 ezerért veszek ruhát, de van olyan is, hogy 1 millió 600 ezerért. A gyakoriság változó, de úgy általában elmondható, hogy havonta kb. 4 új darabbal bővül a ruhatáram.


Amik nem kapcsolódnak a gyerekekhez, de költök rájuk: ruhák, cipők, edzések és edző dolgok, elektronikai eszközök és kiegészítői, gyerekek nélküli nyaralások, sminkek és sminkes, fodrász és hajhoz kapcsolódó dolgok, étrend kiegészítők, plasztikai sebész és mindenféle szépséggel kapcsolatos dolgok, lézeres szőrtelenítés. Most ezek jutottak eszembe.

2020. júl. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtok, és hogy minden félét meséltek, izgalmas hallgatni!

Minden válasz hasznos! :)

2020. júl. 29. 12:48
 10/15 anonim ***** válasza:
78%

#8 vagyok.


Ami még kimaradt: körmös, kozmetikus, ékszerek, egészséggel kapcsolatos dolgok.

2020. júl. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!