Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Egy régi lakásba költöztem,...

Egy régi lakásba költöztem, ahol a konyhaszkrényben fura "öreg" szag van. Két napja szellőztetem, de még mindig érződik. Hogyan tudnám szagtalanítani?

Figyelt kérdés

2020. aug. 4. 22:03
 1/10 anonim ***** válasza:
15%
Sehogy, penészes. Dobd ki.
2020. aug. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
40%
Most ki ecettel és utána szellöztesd pár napig. Az ecet erösen szagtalanít, emellett fertötlenít is.
2020. aug. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
53%
Aztán szagolhatod az ecetszagot ha jó orrod van, nem mint az ecethívőknek.
2020. aug. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem kell kidobni, mert nem penészes. Teljesen száraz, tökéletes állapotú, csak olyan fura szaga van, mint régen az öreg szekrényeknek.
2020. aug. 4. 22:33
 5/10 anonim ***** válasza:
Poros, szellőzés se volt jo ideje, gondolom
2020. aug. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%

Ki kell rakni pár napra az udvarra ha van rá lehetőség. Nyitott állapotban, a napsütés és az UV sugárzás nagyjából semlegesíti a szagokat.

A szagokat okozó anyagok ilyenkor mélyen a fába beépültek, sima ecetes (és szódabikarbónás) törölgetés meg szellőztetés nem oldja meg a szagtalanítást.

2020. aug. 5. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
15%
Dohos, penészes. De vidd el rontáslevételre.
2020. aug. 5. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
60%
A szagát semmivel nem fogod tudni megszűntetni, akárhogy ecetezed is.
2020. aug. 5. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mint mondtam, nem penészes és nem dohos. Édeskés illata van. Egy idős (igényes, tiszta 80 év körüli) hölgy lakott a lakásban előtte. Minden tiszta, de olyan öregnéni szaga van a holmiknak :)
2020. aug. 5. 09:00
 10/10 anonim ***** válasza:

Spájzszagú?

A fa magába szívott mindent. Keveset szellőztethetett, sokat főzött így a gőz betöltötte a konyhát, s vitte magával a kajaszagot.


Napra vidd, vagy fesd át, de mindenképpen fordítsd ki, szellőztesd, porszívózd, és ecetes ronggyal simogasd...esetleg.

2020. aug. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!