Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hány napig szokott tartani...

Hány napig szokott tartani egy őszi nagytakarítás nektek?

Figyelt kérdés

Eddig a szüleimmel laktam anyukámmal közösen csináltuk a nagytakarításokat

Nem rég költöztem külön

1 szoba, 1 gy.szoba, nappali, konyha előtér és egy fürdőszoba van a házunkban

Szerintetek mennyi időt kéne rá szánnom?

Amit fontos még tudni egy 2 éves kismanóm is van aki szeret a lábam alatt lenni :D

Szóval ami 10 perc lenne azt 20nak számolom

A párom estig dolgozik így egész nap velem van nem tud rá addig vigyázni



2020. aug. 25. 07:25
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

MINEK nagytakarítás?????


Tarts FOLYAMATOSAN rendet, akkor semmi szükség rá!

2020. aug. 25. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi is nemrég költöztünk külön (2 szobás családi ház), mi nem csináltunk nagytakarítást. 2 napot szántunk az ablakpucolásra/függönymosásra, a többi takarítást 1-2 óra alatt sikerült elvégezni. Most már csak szinten kell tartani a rendet/tisztaságot. (Heti egyszer felporszívózom és utána felmosok).
2020. aug. 25. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%

2-3 nap ha kifordítod az egész lakást.


Amíg a gyerek alszik, hajnalba sok mindent megtudsz csinál ni fele annyi idő alatt, míg a lábad alatt serte-pertél. Ablak-ajtó pucolás, bútorok kivül belül letörlése, átmosása-ezeket a csendesebb dolgokat simán megtudod csinálni. Csak a zajongósabbakat nem. A folyamatos rendrakás kisgyerekeseknél meg nem elég-szerintem ezt te is tudod. Az olyan látszat rend, aminél ha kinyitsz valamit ragad a kezed..

2020. aug. 25. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én ősszel nem csinálok nagytakarítást, csak karácsonyra és húsvétra.

Ekkor vannak a kárpitok is tisztítva, a szőnyegek elvitetve tisztítóba, a konyha és fürdőszoba szekrények kimosva, átválogatva, szelektálva.

Ablakot minden 3-ik hónapban pucolunk, akkor van függönymosás is.

A konyha rendben és tisztán van otthagyva főzés után, a fürdőt mindenki maga után rendezi mosdó-kád-vécé használat után.

Feltörölni az előszobát, fürdőt 10 perc.

Mindennek van helye, így nincs kupi, átporszívózni egy szobát, port letörölni, esetleg egy pókhálót lekapni, ajtón-villanykapcsolón a maszatot letörölni egy mozdulat, mindennel együtt fél-háromnegyed óra.

Gyakorlatilag ennyi időráfordítással szinten tartjuk a lakást.

Valami ilyesmi rendszert próbálj te is bevezetni, hogy a hétvégéken magaddal és a családdal tudj foglalkozni, ne csak a háztartásról szóljon az életetek!

2020. aug. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Elsőnek is senkit nem szeretnék mégbántani de sajnos a kérdésemre nem kaptam választ.

Nem ész osztót kértem hanem egy szimpla napot-időt.

Amit a második irt én úgy értelmezem akkor hogy 2 napig nagy takarított utána tartotta fent.

Anyukám makulátlan rendre nevelt sosem volt poros mert mielőtt beporosodott volna a polc ő azt megelőzte

Amikor függönyt mostunk,takarókat párnákat kimostuk szőnyeget sikáltunk nálunk ezt nevezi anyukám nagytakarításnak.

Sajnos nem azt kérdeztem hogy ki nagytakarít vagy ki mit szól hozzá

Már hozzá kezdtem

De például nyár elején sem azért csináltam nyári nagytakarítást mert nem takarítok csak ekkor és mert kosz van bent...

Az ágyneműket kicseréltem nyárira a télit kimostam elraktam

A ruhákat szintén így

Napi 3 órát takarítok a pénteket rászánom (egész napos) hogy hétvégén úgy menjünk el itthonról kikapcsolódni

Napi szinten törlök port 3-4 naponta cserélek ágyneműt aztán jöhet a pókhálózás ha nincs akkor is megcsinálom...

2020. aug. 25. 11:05
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget😊😊😊
2020. aug. 25. 11:11
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én sem szeretnélek megbántani, de talán az 1-es válaszoló kivételével MINDENKI MEGVÁLASZOLTA a kérdésedet, attól függetlenül, hogy egyik válasz sem egyezik a te takarításról alkotott elképzeléseiddel, vagy anyukád gyakorlatával.

Én aki példásan tiszta és rendezett otthonnal rendelkezem, túlzásnak érzem egy ekkorka lakásban mint a tiétek a napi 3 óra takarítást és utána még pénteken az egész napost, a 3-4 napos ágyneműcserével (kivéve ha egyikőtök valamilyen betegségben szenved és extra mód izzad), amit megfejelsz 3 havonta (évszakonként) nagytakarítással, de ha te így érzed jól magad, akkor csináld!

Mondjuk a pókhálózást, ha nincs is pókháló nem egészen értem, de te tudod!

2020. aug. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azt nem tudom, hogyha dolgozni fogsz járni Kérdező, akkor hogy fogsz napi 3 órát, pénteken egész napot takarítani és elszórakozni a nemlétező pókhálók leszedésével? Az egyéb túlzásaidról nem is beszélve!:)
2020. aug. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig többieket csak kérdésre válaszolok.

Nálunk a nagy takarítás azt jelenti hogy kihuzom a szekrényeket : gardrób, szekrénysor, nappali szekrény sort az ágyat teljesen a faltól a szoba közepére hogy mögé férjek előszoba gardrobot is kihuzom nekünk mindent a bútor asztalos csinált ami szekrény nem pozdorja a háta. Bútor apoloval letorlom a hátát meg porolok utána vissza minden. A szőnyegeket heti 1x kiszoktam porszívózni de ilyenkor (télen, tavasszal, nyáron, ősszel) mennek tisztitoba kijönnek elviszik és vissza hozzák. Ilyenkor van hogy ajtókat lemosom max egy vékony por réteg van rajta. Ilyenkor a háztartási gepeimet szoktam takaritani hűtőt, mosogatógepet, mosógépet, szaritogepet, kávéfőzőt, fagyasztó ládát. Tűzhelyet nem mert azt minden főzés után törlöm így nincs ami piszkos legyen meg hát indukciós szóval 🤷. Ez nekem időbe nem tudom mennyi igazából apránként csinálom.... Melyik nap mit...

De amúgy csak azért mert unatkozom én nem dolgozom csak a párom :D nem akarok fellengzosnek tűnni de nekem nem kell keres annyit hogy bőven elég és ő sem szakad meg a munkában(mielőtt jönne hogy kidolgoztatom homlokzati szigetelő cégnél igazgató)

2020. aug. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok lemaradt hogy ilyenkor szortírozok mi kell ki nem kell ki megy adományba és mi kuka. Plusz ilyenkor a garázst is takarítom/rendszerezem párom itthoni szerszámait.
2020. aug. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!