Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Autószerelő feleségek! Fagyáll...

Autószerelő feleségek! Fagyállo folyt a férjem ruhájára? Hogy mossam ki? Illetve utána hogy fertőtlenítsem a mosógépet, mert kisbaba ruháit is mosom?

Figyelt kérdés
ápr. 28. 20:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Simán kimosod ès kèsz.

A fertőtlenítès baktèriumokat, vírusokat öl meg. A fagyállóba nincsen ilyesmi.

ápr. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Tapasztalatból írsz? Olvastam milyen veszélyes a fagyálló.

Bocsánat en teljesen más világból szarmazom, semmi tapasztalatom. De igyekszem!

ápr. 28. 21:23
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ebből van a fagyálló:

[link]

[link]

Gyakorlatilag csak lenyelve káros. Ha a bőrödre kerül, attól sem lesz semmi baj. Szárítja a bőrt, de nem szívódik fel azon keresztül - különben már vagy 25 éve halott lennék :D

Ha nagyon parázol, akkor a fagyállós ruha után moss még 1-2 adag más ruhát és csak utána a babacuccot.

ápr. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kérdező, a fagyállót meginni nem szabad, nem a bőrre veszélyes.

Ne mosd egyszerre a babaruhával és akkor nem lesz gond.

A mosáskor először a mosószer kiszedi a ruhából és kiviszi a gépből. Aztán még többször kiöblíti a ruhát a gép és újabb meg újabb vízzel kimossa a gépet is egyben.

A napkollektorunkba is ezt kell tölteni, ott áll a mosókonyhában a műanyag kannában vagy 20 liter még belőle (itt van a napkollektor rendszer is). Ha ezzel dolgozik a párom akkor pont úgy mosom ki a cuccát mint azt amiben permetezett korábban - nem mosom össze más ruhákkal vagy egyedül átküldöm egy gyorsmosáson és utána teszem mellé a többi ruhát.

Három gyerekem van és vegyész vagyok, tényleg nem lesz vele gond.

ápr. 29. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ősi szerelőfeleség trükk, hogy a melósgöncnek beszerzel egy forgótárcsás gépet.A fagyálló pedig csak lenyelve veszélyes no para
ápr. 29. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Sajnos egyelőre nem fér forgótárcsáa, de ha valamikor családi házba költözünk tuti lesz. Mert annyira szörnyen szennyezett a ruhája, hogy a gépnek is jobb lesz. De akkor nem parázok. Ismerősöm fagyállóval lett öngyilkos, valahogy extra aggodalom van bennem. Pedig mosás szempontjaból az olaj sem jobb
ápr. 29. 07:28
 7/9 A kérdező kommentje:
A napkollektorba ugyanaz a fagyálló megy, mint az autóba?
ápr. 29. 07:30
 8/9 anonim ***** válasza:

#7 Most megnéztem és nem, éjjel tévedtem, nem etilén-glikol hanem propilén-glikol megy a nakollektorunkba.

Jogos, a kettő nem ugyanaz, nem kellett volna hajnalban válaszolnom, bocsi!

ápr. 29. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Semmi gond. Utána én is olvastam, hogy persze az se jaffa üdítő, de nem mérgező. Viszont olvastam , hogy az ara miatt sokan mégis etilén glikolt töltenek bele.

Egyébként jó lenne, ha a kocsikba is barátibb lötty mehetne. De nem szabadna mindenen aggódnom se.

ápr. 29. 08:17

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!