Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan érdemes a sátor belső...

Hogyan érdemes a sátor belső rétegét tisztítani?

Figyelt kérdés

Egy majd 10 éves Quechua pop up sátorról van szó (3 seconds light) de konstrukciójában nem sokat változtattak rajta, úgyhogy bármilyen sátor kapcsán jöhetnek a tapasztalatok.

A probléma az, hogy amióta megvan, a belső réteg még nem volt komolyabban tisztítva, így jó néhány szétnyomott bogár, rovar stb. díszeleg rajta. Néztem, hogy néhány helyen egymásba akasztható kampók tartják a külső réteghez képest, csak eddig féltem szétszedni, nehogy utána ne lehessen összerakni.

Az alsó, viszhatlan borítással kapcsolatban is vannak kérdéseim. Az valamilyen tépőzáras dologgal rögzül a merevítő szálakhoz, azt szét szabad szedni? És ha teljesen kioperálom a belső réteget, akkor hogy mossam ki, a keményebb alsó rész is mehet mosógépbe, vagy valahogy lógassam be egy fürdőkádba és csak a vékony felső anyagot mossam ki kézzel? Az alsó anyag ilyen vízhatlan, műanyagos szálakból van jó szorosan összeszőve, és félek hogy mosógépben szétcsúsznának a szálak és nem lenne már vízhatlan.

Előre is köszi minden választ :D



2020. aug. 25. 18:47
 1/4 anonim ***** válasza:

30 fokon biztosan kitudod mosni, bármiből legyen is. Általában valamilyen PU kenet anyag vagy hasonlók, vagyis műanyag. A belseje ha nem, akkor max pamut, vagy valamilyen műszálas szellőző anyag. 30 fokon nem megy tönkre, bármi legyen is.

Én a hasonló hátizsákomat szoktam így mosni.

2020. aug. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem kifejezetten ajánlott sátrat mosógépben mosni. Az aljszövet nem fog ugyan "szétcsúszni", az valószínű, de lazulhat. Egyébként könnyen kivehető a szétdobós decathlonos sátrak belső sátra is. Nekem több évtizedes sátram is van, életében nem volt mosógépben, ha valami gázos folt keletkezik a belső szövetén, akkor lokálisan azt a részt kézzel kimosom és hagyom jól megszáradni. Ha lehet, akkor napon. Az UV is tisztít... Egyébként meg mindig úgy teszem el, hogy nedves ruhával törlöm az alját és kirázok belőle minden szemetet. A borítás sokkal könnyebben piszkolódik, leszarják a madarak, ráesik a termés, összesarazza az eső, de ezt aztán még kevésbé teszem mosógépbe az impregnálás miatt, csakis szivaccsal letörlés játszik vagy slaggal leöblítés felvert állapotban.
2020. aug. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem igen inpregnálják,az drága lenne borzalmasan, hanem műanyaggal kent szővetek, à varrások fóliával lesütve. Ezért vízálló.
2020. aug. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én simán fellógattam szárítókötélre és slaggal lecsapattam.
2020. aug. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!