Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ezeket mivel szoktátok takarít...

Ezeket mivel szoktátok takarítani?

Figyelt kérdés

Alultöltős mosógép öblítőtartálya és a helye elkezdett penészedni,az ajtaja pedig vízkövesedni.Az ajtónál lévő guminál megáll a víz.

A másik probléme pedig a szárítógép belsejében állott szagot hogy tüntessem el,és ahova szárítás során a víz kerül az a tartályban ilyen zöldes fehér lerakódás van.

Ezeket mivel szoktátok takarítani?

Milyen gyakran szoktátok és mivel a mosógépet.

Köszi a válaszokat.



2020. szept. 11. 10:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%

Nem vagyok egy nagy "ecetfan" de már az anyám is a penészedő, vízkövesedő cuccokat 20%-os ecettel törölte át, vagy ecetes vízzel elindított egy programot.

A mosógép és szárítógép ajtaját meg hagyd résnyire nyitva, nem lesz állott szag. A lerakódás meg penész, azt meg már leírtam.

2020. szept. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Szárítógép tartályát rakd tele hipoval, rázd össze, majd sokszor oblitsd ki
2020. szept. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Befújtam az öblítőtartály helyét savo penészölővel,a penész eltünt viszont ottmaradt ilyen sárgás fehéres lerakódás ott hátul arra is tegyek ecetet?

A szárítógép víztartályába ecet vagy domestos is jó?

2020. szept. 11. 11:43
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Hiába tisztítod ki, ugyanolyan lesz. Miért? Mert sok öblítőt és mosószer használsz, ami lerakódik a gépedben. Ez általános probléma azoknál, akiknél a mosás annyit jelent, hogy bevágom a ruhákat oszt’ kész. Olyat meg végképp nem hallottam, hogy a szárítógép tartálya koszos legyen. Hogyan? A lecsapódott párát gyűjti oda, ami elméletileg a tiszta ruhákból jön ki. De ugye a tiszta ruha sem tiszta, mert tele maradt öblítőszerrel és mosószerrel. Plussz még jól rá is csukod az ajtót mindegyikre miután végzett.

De gondolom nem így van, ugye?

2020. szept. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

csatlakozom az előttem szólóóhoz. Nagyon sokan telerakják az öblítőtartályt, ráadásul higítatlan, koncentrátum öblítővel. Holott higítani kellene, és max. félig-háromnegyedig tölteni.


Egyébként a fiókot ki lehet venni, és problémamentesen ki lehet tisztítani. Én a mosogatógépbe is berakom (miután eltávolítottam belőle a szermaradványokat).

2020. szept. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nem használ sok mosószert,öblítőt.A mosószerből annyit rakok amennyi felvan tüntetve a flakonon az öblítőt pedig hígitva használom.A szárítógépnél pedig ott van lerakódás ahova szárítás folyamán a víz gyűlik.
2020. szept. 11. 12:46
 7/15 A kérdező kommentje:
Nem használok*
2020. szept. 11. 12:47
 8/15 anonim ***** válasza:

Jobb lenne a hipo, mert nem habzik.

Az ecet az vizkote van.

De hogy lett az ilyen neked?

Sokáig hagyod benne állni a vizet.

Ha azonnal kiontod, akkor nem rohad vele a víz.


Évek óta van nekem is, mi fenap használom, de sosem volt ilyen.


A sávos után simán toröld ki.

2020. szept. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Van, hogy 2-3 hétig nem használom a szárítót, akkor is tiszta víz van benne.
2020. szept. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Különösebben sose kellett takarítanom, időnként menetem a géptisztító programot és mindig nyitva hagyom az ajtót két mosás között. Sose rakódott le benne semmi...
2020. szept. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!