Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miből áll a napi illetve a...

Miből áll a napi illetve a heti takarítás nálad?

Figyelt kérdés
Milyen tisztítószereket szoktatok használni takarításhoz.

2020. szept. 29. 13:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Napi:

- folyamatosan igyekszem elpakolni magam után, pl a konyhapulton nem hagyom szanaszét az edényeket, nem hagyom feltornyozódni a mosatlant, stb.

- nap végén lemorzsázom, letörlöm nedves ronggyal a konyhapultot

- nap végén 5-10 percet rászánok hogy az esetleg elöl maradt holmikat elrakjam a helyére


Heti (a felsoroltak sorrendje nem fix, nincsenek konkrét naphoz kötve)

- egyik nap fürdőszoba kitakarítása: wc, mosdó, kád kipucolása, feltörlés, csapok vízkőtelenítése, stb.

- másik nap konyhatakarítás: alaposan lemosni a munkalapot és a főzőlapot, letörölni az ajtókat, kimosni a mosogatót, igény szerint tisztítani a sütőt

- harmadik nap portörlés + porszívózás az egész házban

- negyedik nap nem nagyon takarítok... bevásárlás, rendszerezés, kerti munka stb. házimunkák vannak

- ötödik nap azt szoktam csinálni, amit úgy látok hogy kimaradt, kéne rá időt szánni, vagy szimplán csak ritkábban kell megcsinálni mint heti 1x (pl. ablakpucolás, stb.)

- hétvégén pihenés :)

- még egyszer szoktam gyorsan porszívózni valamelyik nap pluszban


Tisztítószerek: ecetes tisztítószer, domestos, bútortisztító, főzőlaphoz való tisztítószer, mosogatószer

2020. szept. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem takarítok minden nap. Porszívózni hetente többször is szoktam, illetve mikor van rá szükség, port törölni és felmosni heti 1x szoktam, fürdőt szintén heti 1x takarítom, wc-t kicsit sűrűbben. Konyhához Flóraszept zsíroldót használok meg konyhai nedves törlőkendőt, fürdőben Flóraszept fürdőszobai tisztítót, Cif súrolót meg Domestost, wc-be ugyanezeket, felmosáshoz Ajax általánost, portörléshez Prontot.
2020. szept. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%

Nincs fix időbeosztásom. Mindent akkor csinálok, amikor szükséges. Mindig a lehető leggyengébb tisztítószerrel kezdem, ha az nem hatékony, akkor váltok erősebbre. Sokszor a sima meleg víz vagy ecet is elég. Ha erősebb kell, akkor mosogatószer, ha annál is erősebb kell, akkor cif.

Napi takarítás nincs - sokszor 12-14 órákat vagyok távol.

2020. szept. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mióta megvettük a robotporszívót, azóta teljesen megváltozott a takarítási rutinom. Eszméletlen jó kis masina, gyakorlatilag mindig tisztaság van a házban. Nyilván a zuhanyzót nem takarítja ki, de maga az, hogy a padló, parketta tiszta, már ad a háznak egy nagy tisztaságérzetet.

Én gyakorlatilag folyamatosan takarítok. Nem úgy kell elképzelni, hogy non-stop, minden nap megvan a 15–20 perces rutin, ami után hétvégén 1-2 óra alatt megvan az egész ház.

Napi, hétköznapi rutin: konyhában, nappaliban, előszobában naponta megy a robotporszívó. Itt esős idő esetén minden nap felmosok (kutyus bejár este a házba), alap esetben csak heti 1-2szer. Dohányzóasztalt letörlöm, illetve a tv-s szekrényt is. Konyhában ha főzök azonnal rendet rakok, ha kihűlt a főzőlap/sütő azonnal kitakarítom, nem várom meg míg rászárad és órákon keresztül áztatgatni és vakargatni kell, ha valami nem fér be a mosogatógépbe, azt elmosom kézzel, nem nézegetem a pulton. Fürdőben a csapot és a zuhanyzóban a zuhanyzófejet minden alkalom után egy száraz ronggyal áttöröljük (a csapot nyilván nem minden kézmosás után, hanem este aki utoljára mosott fogat az kitörli). Wc-t minden másnap kidomestosozom, beleöntöm, hagyom pár percet, deszkát és a peremet Dettollal áttörlöm és kész is. Ami hétvégére szokott maradni az az ablaktisztítás, nem mindent, hanem minden hétvégén valamelyik helyiségben. Így nem egyszerre több órát vesz igénybe, hanem heti 5-10 percet. Illetve még hétvégén szoktam felmosni az egész házat, zuhanyzót, csapokat vízkőtelenítem. Mosni is esténként szoktam. Régebben bevártam még összegyűlik 2-3 adag, de így hogy 2 naponta beteszek egy adagot, nem nagy munka.

Amiket használok: bútorokra, portörléshez a Frosch narancsos tisztítószere, wc-be domoestos vízkőoldós wc tisztító. Fürdőszobában a Cif-nek van egy új tisztítószere, ilyen bordó flakonos, horror drága, de nagyon jó. Felmosni pedig Flóraszept fertőtlenítős felmosószerrel, parkettát pedig Sofix-al.

Tudom, ez így tényleg soknak hangzik, elég részletesre sikerült, de tényleg megvan a napi 15-20 perces rutin. És amikor jön valaki hozzánk, mindig megjegyzik, hogy biztos most ment el a bejárónő :)

2020. szept. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Általában az az első dolgom hogy beinditom a mosógépet ez után minden helységben rendet rakok aztán felporszívózok felseprek feltörlök utána kiteritek, száraz ruhákat leszedem kivasalom a wc-t lefertőtlenítem aztán főzök lefekvés előtt felseprek feltörlök és minden helységben rendet rakok

A pénteki napom különbözik ott porttörlök ágyneműt cserélek éa az egész fürdőszobát kifertőtlenítem

Egy 2 éves rosszcsonyt anyukája:)

Jó takarítást nektek

2020. okt. 8. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!