Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Robotporszívó átmegy a küszöbön?

Robotporszívó átmegy a küszöbön?

Figyelt kérdés

Milyen robotporszívót ajánlottok márka és típus,megéri beruházni rá,bevált?Mennyi az üzemidő?

Pozitív,negatív vélemények?

Köszi.



2020. okt. 22. 16:10
 1/10 anonim ***** válasza:
76%

[link]


átmegy, persze attól függ, milyen magas a küszöb.

A honlapon is csak alig 50%-os a pozitív szavazás.

2020. okt. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%

Nem megy at.

Kalapszart nem ernek!

Ami tenyleg er valamit, bar kuszobon az se tud atmenni, de legalabb felsziv rendesen az olyan 150ezertol felfele kezdodik.

Tobb ismerosnek is van, en is kiprobaltam oket. Hagyjuk...az otlet jo, de a tenyleges kivitelezes gyatra vagy megfizethetetlen.

2020. okt. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%
nem megy át a küszöbön, át kell rakni.
2020. okt. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Electrolux pure i9.2. Drága de megéri az árát. Küszöbön viszont egyik sem fog átmenni.
2020. okt. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
96%
iRobot Roombám van. Nekem megérte. Küszöbön viszont nem hinném hogy át tud menni, nálunk nincs így nem probléma. Üzemideje 2 óra körül van, de ennyit sosem megy, kicsi ahhoz a lakás. Pozitívum a programozhatósága és távolról is indíthatom, pl ha nem vagyok otthon. Nálunk nincs kisállat, így különösebb megpróbáltatásoknak nincs kitéve, morzsákat, hajszálakat felszedi. Hajszálak okoznak negatívumokat is, mivel a forgókeféből folyton kézzel kell kiszedni ami rátekeredett. Vastag, hosszú szálú szőnyeggel szintén nem bír. Sepregetést kiváltja teljesen, de azért a nagy porszívót nem helyettesíti. Viszont, a robotnak hála ritkábban is kell elővenni.
2020. okt. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
96%
A robotporszívó inkább seprőkép. Nekem első generációs Xiaomi robotom van. Napi takarításra tökéletes
2020. okt. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
53%

Egy emeleti kis lakásban ahol eleve tisztaság van, ott megy föl-alá és sepreget, de meg sem közelíti egy valódi porszívó teljesítményét.

Ez csak egy újabb kacat amivel lehet villogni olyanoknak akiknek még nem volt ilyen kütyüjük.


Nálunk nincsen küszöb, viszont a szőnyegekben simán elakadt, ezért egy héten belül tovább is adtam.

Szerény véleményem szerint semmire sem jó.

2020. okt. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
97%

A mienk igen, iRobot. Azonban a magasabb szőrös szőnyeg már meghaladja a képességeit.


Egyetértek a korábbi válaszolókkal, a robotporszívó bohóckodni jó, vagy nálunk pl. nagyon jól takarít a magas lábakon álló ágyunk alatt laminált padlót (utálok alá nyúlni a rendes porszívóval), de vagy rááldozod a hatszámjegyűt egy profi, térképes gépre, vagy pedig számolsz azzal, hogy rá kell segíteni.


Én ajándékba kaptam, tényleg jó egy bútormentes lamináltas szobában, de nálunk van szőnyeg és labirintust képező bútorhalmaz. Szóval sétáltatni kell és szedni a piszkot utána. Mint egy kutya :D


Pozitívum, hogy a gyerek pár hetesen jókat aludt a hangjára.

2020. okt. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%
Egy takarítónővel, akit csak porszívózásra szerződtetsz, ezerszer jobban jársz.
2020. okt. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
95%

Xiaomi MI robotporszívó (ezt már sajna nem kapni, de van már második generációs változata)


A fenti válaszolók vagy soha nem láttak normális robotporszívót, vagy csak ilyen 15e forintos bóvlikkal próbálkoztak.


Bennem egy éve ötlött fel a gondolat, hogy a kutyából ömlik otthon a szőr, kéne erre valami megoldás.

Rengeteget keresgéltem, hogy melyik lenne a jó gép, és végül a Xiaomi-ra esett a választás, mert a háztartási gépeikről nagyon sok jót hallottam, a vélemények 99%-ban pozitívak voltak, és a független tesztek és egyértelműen mellette tették le a voksukat.


Nem olcsó mulatság, az enyém 90e forintban állt meg, de nagyon messze van a fent említett 160+tól.


A tapasztalataim a következők:

Tekintve, hogy van egy hosszú szőrű 35 kilós kutyánk a lakásba, így vedlés idején nagyon sokat küzdöttünk a szőrrel. Mezitláb nem járkálhattál, mert tiszta szőr volt a zoknid, és csak kavartad az amúgy is rendkívül poros Csepeli levegőt a kutyaszőrrel.

Úgy általában mi nem ezek a mezitlábas emberek voltunk, pedig úgy irigyeltem mindenkit, akinél lehet papucs nélkül szaladgálni.

Megvettük a porszívót, és én ugyan picit szkeptikus voltam, de nagyon leesett az állam.

Feltérképezi az egész lakást, majd szép lassan minden egyes m2-t gyönyörűen feltakarít. De olyan szinten, hogy VÉGRE ROHANGÁLHATOK MEZITLÁB A LAKÁSBAN!

Mindent összeszed (azt a rengeteg kutyaszőrt is), mindenen átmegy (szőnyeg, küszöb, macska), és nagyon rugalmasak a beállításai.

Nálunk minden nap délután 4kor körbe megy, és én már csak 6-ra a tiszta lakásba érkezek haza, kiürítem a tartályt és le is van tudva a porszívózás. De ha korábban érek haza, és tudom, hogy vendégek jönnek, akkor megnyitom az app-ot, és elindítom korábban.

Most kb. 9 hónapos a gép, múlt héten jutottunk el oda, hogy cserélni kell rajta egy kefét (ez kb. 2000 forint, és mindig minden alkatrész cserélhető, rendelhető), és havonta egyszer ki kell pucolni egy picit, leginkább a kutyaszőr miatt, ha ez nálatok nem áll fent, akkor még azt sem kell megtenni.

Igazából ott tartunk, hogy egy nagytestű hatalmas bundás lakáskutya mellett elég havonta egyszer elővenni a rendes porszívót és alaposan kitakarítani a lakást, közben meg a robot szinten tartja a tisztaságot.

Összességében mind a lakótársam, mind a barátnőm azt vallja, hogy életem legjobb vására volt ez a gép, nagyon praktikus, és már vagy ezerszer visszahozta az árát. Én meleg szívvel ajánlom.

(A felmosós verziókat annyira nem javasolják, én azt inkább kerülném.)

2020. nov. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!