Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Régi típusú WC szagtalanítása?

Régi típusú WC szagtalanítása?

Figyelt kérdés

Az albérletben még régi típusú WC van ahol nem rögtön a vízbe potyog a "cucc" hanem a kerámián megáll és csak lehúzás után halad tovább...


Na már most tudom, hogy székletről van szó, de szerintem emiatt borzasztóan büdös van a lakásban a WC környékén. Van valami trükk amivel ezt kezelni lehet? A WC-t a tulaj emiatt nem fogja kicserélni.


2020. okt. 25. 10:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Beteszel a manőver előtt 2-3 kocka wc papírt, a bombázás után azonnal öblítesz. A törlést ez után csinálod, és nincs szarszag.
2020. okt. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%
Nem írtad, milyen öblítésű a wc, de mint az első is mondta, mikor belepottyan a cucc, rögtön öblítesz kicsit, csak annyit, hogy ne fent álljon, hanem a vízbe csússzon. Mikor mindennel végeztél, akkor rendes öblítés. Mi is így csináljuk. Mondjuk a mienk golyóscsapos.
2020. okt. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem emiatt van. Mindegy, hogy hova pottyan, ha lehúzod, nem lehet szag.
2020. okt. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is más lehet a probléma. Én is laktam olyan helyen, ahol WC szag volt, és akárhogy takarítottunk, valamennyire mindig megjelent.
2020. okt. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A platós budi áldása... :)

Ha csak akciózásod után érezni, akkor tuti, hogy a sajátodat érzed. Viszont, ha ettől függetlenül, máskor is, akkor az a szellőzőn keresztül az alsó vagy a fölső szomszédtól jön és nem tudsz vele sokat kezdeni.


Ha beteszel fotókat a budiról nem a konkrét platós budiról, hanem a helyiségről, alaprajzzal) akkor ki lehet találni megoldást, nem is ökör áráért, de ez akarat szükségeltetik.


Másik verzió, a kifolyócső nem tömített, és ott szaglódik vissza. Itt szigszalaggal kell körbetekerni a g.cibe az egészet alaposan. De konkrétum híján nem lehet mnit javasolni, csak a fenti baromságokat amiket írtak - egyik sem a megoldás, mert ha nem te fogod használni, újra k. büdös lesz.

2020. okt. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

ha folyamatosan szar szag van az nem azért van mert mélyöblítéses a wckagyló


Vagy nem takaritasz a wc ben, vagy beázás, vagy más miatt van pöce szag

2020. okt. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Csak WC-zés után van, 15-20 perc amíg kiszellőzik (nyitott ablak mellett) és utána jó, de addig nagyon erős a szag.
2020. okt. 25. 15:50
 8/10 anonim ***** válasza:
41%

hááát most erre mit lehet mondani,


a szar az büdös, ezen nem lehet változtatni:)

2020. okt. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
wcspray, szellőző
2020. okt. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
wcspray, persze... adjunk neki egy újabb pofont
2020. okt. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!