Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogy tudtok mindent megcsinálni?

Hogy tudtok mindent megcsinálni?

Figyelt kérdés

Anya vagyok, van egy majdnem egy éves babám aki még szopizik, s várandós lettem ismét.


A házimunkát igy is lemaradva csináltam, mivel sokat kell foglalkozni a picivel is.

Az ebéd szerencsére mindig kész, mivel pont akkor alszik a baby.


Nagyon el vagyok fáradva, pedig hárman vagyunk csak. Mi lesz ha négyen leszünk vagy többen?


Tudtok adni praktikákat, hogy csináltok úgy rendet, hogy az is marad, tovabba marad "énidő"-tok is?


Válaszotokat előre is köszönöm.



2020. nov. 20. 16:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
70%

A gyerkőcöket már nagyon korán a rendre kell majd szoktatni. Nálunk az a szabály, hogy fürdés előtt mindent el kell pakolni, mármint a játékokat. A jutalom utána egy kis édesség, mesenézés stb. Takarítást nálunk már takarítónő csinálja, péntekenként jár. Persze, ha van valami akut azt megcsinálom, pl. kiborul valami, sáros lesz az előszoba, de a heti takarítást Ő csinálja. Így az egész hétvége csak a miénk, a családé. Amíg én főzök hétvégén, addig a férjem, vagy a nagyszülők vannak a srácokkal. A mosást szerintem simán be lehet iktatni a hétköznapokba.

A lényeg, hogy mindig legyen rend, ehhez az kell, hogy mindennek legyen helye az otthonotokban, tárolók stb. ilyenkor sokat segítenek.

Én idő? Onnantól, hogy gyerekem lett, olyan nincs. Vagyis napi szinten nincs az a klasszikus, hogy leülök filmezni, vagy olvasni stb.

2020. nov. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
63%

Az apuka mit csinál közben? Neki is be kellene szállni a háztartásba, mert nem csak a te gyereked az, aki lefáraszt.

Másrészt meg tervezd meg valamennyire, melyik nap mit kell megcsinálni - ne sokat, mert akkor úgysem lesz kész -, ami nem fontos, azt csökkentsd.

Nem kell minden nap végigtakarítani a lakást, nem kell mindenhol folyamatosan patikai rendnek lennie.

2020. nov. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
52%
Ja, és az énidö: amikor az apuka otthon van, akkor menj el valamerre otthonról egy órára és pihend ki az egész napos otthonlétet, találkozhatsz ismerösökkel, sétálhatsz, sportolhatsz, vagy akár mi mással töltheted az idödet, amire kedved van.
2020. nov. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
100%

Én is anya vagyok, 3 kisgyerekem van, 5 éves, 2 éves, és 6 hónaposak.

Az a jó, hogy ahogy nőnek egyre több dolgot megértenek és egyre több feladatba lehet őket bevonni. Főzni például nagyon hamar lehetett együtt a nagyobbakkal. Illetve egyre inkább elfogadják, hogy rajtuk kívül más dolga is van anyának és meg kell várni ameddig anya azzal foglalkozik. :)

Ahogy haladsz előre a terhességben az energiád is biztosan vissza fog jönni, érthető hogy most fáradt vagy. Hidd el a menni fog több gyerekkel is, mivel muszáj megoldani a mindennapi dolgokat, az élet nem áll meg. Mikor megszületett a második fiam nem értettem hogy mit problémáztam mikor csak 1 gyerekem volt, annyira belejöttem addigra. Az tény hogy sosem lesz üresjárat, de nem is jó unatkozni. ;)

2020. nov. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
38%

Mosógép, mosogatóep, robot porszívó.


Reggel korábban kelek, fürdő, wc-t kitakaritom.

Gyors kajakat főzök, főzelék, vagy csak olyat amit csak fel kell dobni és elfo magában


És szerintem egy evesen már nem kell szopizni a babának.

2020. nov. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
31%
Érdekes, azoknak az anyáknak a válaszait, akik minden meg tudnak csinálni, töröltették...
2020. nov. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%

Más anyuka 3 gyereket is simán ellát a háztartása mellett,

te meg már egy gyereknél is problémázol, aki -szinte- még egész nap alszik


(Majd ezt is törlik.)

2020. nov. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
91%

Mióta alszik egy közel 1 éves gyerek szinte egész nap?

Mint ahogy nem minden baba egyforma minden nő sem lehet egyforma. A tökéletes háziasszonyrobot nem tesz fel ilyen kérdést és kér tanácsot, mert valószínűleg takarít mint a gép és nem olvasgat ezen az oldalon mert nem fér bele az idejébe...

Babák is vannak olyanok, sőt nekem 3 gyerek után ez a tapasztalat hogy a legtöbb olyan, hogy nagyon sok figyelmet igényelnek, folyamatos foglalkozást, kézben tartást, stb.

Nem értem miért jön ide valaki pusztán azért hogy beszólogasson a másiknak.

2020. nov. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%

Én pedig azt nem értem, hogy azért mert valaki a kérdésre válaszol, azért miért kell törölni?

Javaslom az ilyen kérdezőknek, hogy legközelebb írják ki a választ is amit hallani szeretnének.

2020. nov. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Ha a kérdésre válaszolnának, a moderátor nem törölné le.:)
2020. nov. 23. 13:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!