Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Penészes fa nyakláncot hogy...

Penészes fa nyakláncot hogy fertőtleníthetnék?

Figyelt kérdés

A régi lakásban majdnem minden bepenészedett, nem lehetett vele lépést tartani a takarítással. Építési hiba miatt volt, de lényegtelen, már elköltöztünk.


Ezen a nyakláncon olyan penész van, ami olyan, mintha vatta lenne, tehát nem hagy foltot a fa nyakáncon, csak körbeveszi. Szárazon való letörlés nem oldja meg teljesen, a szaga megmarad. Szellőztetem egy hónapja az új lakásban. Közel van az ablakhoz, ami napi több órát nyitva van.


Azt a nyakláncot nagyon szeretem, nem lehet sehol olyant kapni, illetve pont olyan méretű és színű "gyöngyöket" sem lehet kapni, amikből ez áll (kerestem már úton-útfélen), úgyhogy nem szeretném kidobni, amíg mindent ki nem próbáltam a letisztítására, fertőtlenítésére. Ezek fagolyók, színesek, de amint víz éri, eltűnik a színük. Szóval hypoval és más vizet tartalmazó dologgal értelmetlen lenne lemosnom, mert dobhatnám ki utána. Ecettel nem mertem még. Oké, a színeket megőrzi, de festett fa esetében is? Vagy alkohol? Vagy mi az, amit használhatnék?


2010. aug. 13. 19:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

takaritoszer osztaly, penesz olo spre


pl. [link]


igaz nem nyaklancra vannak ezek hanem takaritashoz, de a penesz ugye egy peneszgomba, a sporait kell kiirtani

2010. aug. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, és ezt hol lehet kapni?
2010. aug. 13. 20:54
 3/5 A kérdező kommentje:
Ez nem szedi le a színét?
2010. aug. 13. 20:55
 4/5 anonim ***** válasza:
Próbáld meg ,lehet,hogy beválik,ha szilikonos portörlőkendővel vagy a bútorokhoz használt Prontóval kezeled.
2010. aug. 14. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi, megpróbálom!
2010. aug. 14. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!