Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A mosószerek elpusztítják a...

A mosószerek elpusztítják a koronavírust?

Figyelt kérdés

Az eddigi mosószerünk bevált, de nem tudom mennyire pusztítja el a koronavírust.

Már egy ideje karanténban vagyunk.


2021. jan. 14. 18:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem csak a magas hőfokon történő mosás pusztítja el.

Bár ha a szapoanos kézmosás is elpusztítja a vírus nagy részét, akkor a mosóporral történő mosásnak is lehet ilyen hatása.

2021. jan. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
28%
Ha a mosószer nem is, de a 60C fok feletti mosás biztos, és gondolom nem feltétlenül elpusztítja, hanem a ruhákra rátapadt szennyeződéssel együtt a mosógépben levő víz átmossa a ruhát a mosópor segítségével, kiöblíti, és ha maradt is koronavírus a ruhán mosás után, az öblítéssel a maradék is a lefolyóban köt ki.
2021. jan. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Úgy tudom elég magas hőfok kell, hogy elpusztuljon.

Inkább a mosószer fertőtlenítő hatása az, ami lényeges.

2021. jan. 14. 19:09
 4/12 hollófernyiges ***** válasza:
86%
Hidegen is elpusztítja minden mosószer, a detergensek szétszedik a lipidburkát.
2021. jan. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%
Bármilyen mosószer elpusztítja. A kezünket sem 60-70 fokos vízzel mossuk, jó ha 30-40 fokot elbír.
2021. jan. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%

Zsír -lipid burokban van minden vírus,és azt mindenféle zsíroldó anyag felbont(alkohol-szappan-benzin-mosópor-forróvíz stb).


A Burok felszakadása után a belső genetikai információ azonnal károsodik, és az működésképtelenné válik(azaz életképtelenné válik-- bár a vírusokat nem tartjuk élőlényeknek)

2021. jan. 15. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
66%
Simán. A vírusokat biológiai működésük miatt önmagukban ha felületen vannak, nagyon könnyű kinyírni. Sokkal nagyobb a hisztériakeltés mint azt indokolt lenne.
2021. jan. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 hollófernyiges ***** válasza:
64%
Azért a teljesség kedvéért jegyezzük meg, hogy nem minden vírusnak van lipidburka (pl a szintén légúti adenovírusoknak, vagy a gyermekbénulást is okozó enterovírusoknak vagy a hasmenést okozó rotavírusoknak) és ezek jóval ellenállóbbak. És az, hogy a vírusok élőlényeknek tekintendők-e, az élet definíciójától függ.
2021. jan. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Értem, nagyon szépen köszönöm a válaszokat.


Annyi kérdésem lenne, hogy az alkohol az a szervezetben is vírusölő hatású? Milyen mértékben?

Úgy tudom tágítja az ereket, stb., nem lenne jó ha pont még jobban begyullasztaná a szervezetet (meg én nem is iszok alkoholt). De elgondolkoztam rajta, hogy az alkohol az bekerül a vérbe, és ott kifejti a hatását.

2021. jan. 15. 14:32
 10/12 anonim ***** válasza:
85%
Nem. A gyomorsav egészen máshol van mint a covidvírus.
2021. jan. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!