Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Makacs vízkövet a WC ből...

Makacs vízkövet a WC ből mivel szedjem le?

Figyelt kérdés

Ecet-szódabikarbóna kombó nem segített 1 napig is úgy volt hagyva volt kefélve is stb a savanyúság szagon kívül más nem történt. Csináltam úgy hogy csak ecet vagy csak szóda 3gyutt is bele raktam semmi... Talán fényesebb lett.

A Lidl w5 WC tisztítója se hozta le bref szórós verziója se pedig direkt vízkőre van...

Szerintem kb 5 éves vízkő lehet rajta most vettük a lakást nagytakarítás van....

Nem akarom kidobni a wc-t teljesen jó állapotban van csak ez a csúnya vízkő ne lenne... Segítsetek légyszi 🤦



2021. jan. 25. 08:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%
Sósav.
2021. jan. 25. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
59%

Ha az vízkő, akkor azt a tömény ecetnek főleg ha egész nap beleért a vízkő, akkor le kellett volna hoznia

Biztos hogy az?

2021. jan. 25. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
59%

2es vagyok

Pezsgett mikor ráöntötted?

2021. jan. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Sósavtól idegenkedem végső esetben nyulnék hozzá.

#2 nekem az ecet amúgy se jött be sose.. sose értem mit esznek annyira rajta... Kipróbáltam 10%os ecettel 20%al is. Sima ecettel is meg alma ecettel is. Amikor a szódabikarbónával érintkezett persze hogy pezsgett de semmi egyéb... szódabikarbónából megvettem a legolcsóbbat is a legdrágábbat is de szerintem közép árasat is.

Kb 6 liter ecetet már bele öntöttem teljesen kiakarom már zárni az ecetet semmi értelme nem volt soha csak azaz undorító bűz. Akárhogy sutultam az ecetes manőver után csak a wc kefe lett tisztább meg a vízkő körül 😂🤦 eddig legjobban a bref szórós verziója használt de az se 100%ban talán kicsit halványabb lett tőle. Viszonyt a csapról/másból teljesen kiszedte.


Várom a további tisztítószer tippeket 🤗 valahol olvastam hogy betterware termékek is jók de én iszonyat drágának tartom...ha innen tudtok vmi jót az is kitűnő lenne! Köszönöm

2021. jan. 25. 08:51
 5/16 anonim ***** válasza:
79%

Az ecet-szódabikarbóna kombó pont arra volt jó, hogy egymást közömbösítsék. Vízkövet ezzel - ahogy te is tapasztaltad - soha nem fogsz leszedni, legfeljebb a pezsgése miatt duguláselhárításra jó, de arra kiváló.(Tapasztalat)


Hiába idegenkedsz a sósavtól, az a megoldás!

Valamivel kimered a vécéből az aljában álló vizet, körbelocsolod a klotyót 1-2 üveg sósavval, lecsukod a tetejét és hagyod legalább egy órát.

Utána vécékefe, majd lehúzod és kész a szép tiszta vécé.

Ráadásul addig míg le van fedve, a "gőze" is párolog és a perem alatt, ahol nem is látod feloldja.

Lehetőleg virág ne legyen addig a fürdőben, mert annak nem tesz jót!

2021. jan. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az nem vízkő, az ecetnek le kellett volna szednie.

Tippem szerint húgykő. Arra bizony erősebb megoldás kell, vagy kifejezetten húgykőre való combos tiszítószert veszel, vagy sósav. De előbbi valószínűleg tartalmazni fogja.

Nagyon fontos betartani a használati utasítást! (nem keverni semmivel, kesztyű használata, és legyen nyitva a wc ajtaja)

2021. jan. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
52%
Nem mindegy, hogy hol van a vízkő, a technológiát annak megfelelően kell végrehajtani. A háztartási sósav 20%-os, nem kell idegenkedni tőle, csak gumikesztyúben kell dolgozni vele és megfelelő ruházatban, amiben nem tesz kárt a fröccsenő sav. Ha a vízkő a visszahajló perem alján van, akkor a sósav törlővel kell felvinni a felületre, többször egymás után, amíg a habzás abbamarad. Ha a szifon alján van a vízkő, akkor előbb ki kell merni-itatni a szifon aljából a vizet (konzervdobozzal, törlővel) és akkor kell a sósavat beleönteni. Pár percenként ajánlatos a felületeket áttörölni törlővel, hogy frissebb sósav oldat kerüljön a felületekre. Műanyag wc kefét óvatosan kell használni, mert a sósav megtámadhatja a műanyagot. A vízkő mentesítés során időnként vizes öblítés után érdemes használni a kefét. Esetenként többszöri savazás lehet szükséges. a vizes öblítést alaposan kell végezni, hogy a csatorna anyagát ne támadja meg a lezúduló savas folyadék. A vízkő többnyire magába zár barnás vasvegyületeket, színe ezért olyan, amilyen, tehát ez ne rettentsen vissza.
2021. jan. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
22%

Esti lefekvés előtt merjed ki a vizet belőle, hogy ne hígítsa az oldószered (sósav, 20% ecet). Fölösleges szárazra törölni, mert alig-alig hígítja a savat. Ellentétben azzal a fenti válasszal, hogy 1-2 üveg sósavat önts bele és fölöslegesnek tartom, mert az a "vízdugó", ami megakadályozza a szagok visszaáramlását a csatornából (azaz a szifon) csak pár deciliternyi. Ha többet öntesz bele, túlfolyik.

Reggel húzd le a tartály vizét, esetleg előtte egy fa pálcával megpiszkálhatod, hogy a vízkő (húgykő) felszabaduljon. Ha egy este nem elég, ismételd meg másnap este, hadd hasson egész éjjel. Ha idős ember van a családban, akinek éjjel többször is ki kell menni vizelni, oldjátok meg valahogy (egy bő szájú tejes flakonnal).

2021. jan. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
35%

"... mert az a "vízdugó", ami megakadályozza a szagok visszaáramlását a csatornából (azaz a szifon) csak pár deciliternyi. Ha többet öntesz bele, túlfolyik."


Ekkora baromságot!

A vécé nem folyik a szuez-szifon felé, hanem egyenesen a csatornába, vagy az emésztőbe, hol mi van!

Szép is lenne, ha a fürdőszobai összefolyóban úszkálna a szar meg a papír, ezenkívül minden alkalommal kiöntene, amikor több liter vízzel le van húzva a vécé.

Gondolkodj már ember, mielőtt hozzászólsz valamihez, amiről gőzöd sincs!

2021. jan. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
43%

#9,

tudom mit beszélek.

Szerinted mi akadályozza meg a szag visszaáramlását, ha nem ez a vízdugó, amit belenézve a kagylóba magad is látsz?

Látszik, hogy nem vagy jártas az építészetben. Miért kellene a WC lehúzott tartalmának a zuhanykabinba, fürdőkádba belefolynia? A WC-t lejjebb kell csatlakoztatni a függőlegesen haladó csőbe. Ezt a csövet pedig nem látják el szifonanl, hanem vagy a ventillációba, vagy a tetőre viszik.

Örülük, hogy helyre tehetetm a nézeted.

2021. jan. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!