Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hány viselés után kell kimosni...

Hány viselés után kell kimosni a ruhákat?

Figyelt kérdés
Én mindig kimosok minden ruhadarabot már 1 viselés után is, és csak tisztán veszem fel. Viszont a napokban láttam egy (külföldi) posztot, és megdöbbenten olvastam a kommenteket, hogy az emberek többsége többször is felveszi ugyanazt a pólót, nadrágot, és csak sokadik viselés után mossák ki. Azt írták, hogy nincs mindenkinek végtelen mennyiségű vize. Ez nekem akkor is taszító dolog, akkor inkább vegyen fel másik pólót, ami tiszta és ne a koszosat hordja agyon, ti hogy vagytok ezzel?

2021. jan. 26. 19:50
A kérdező szavazást indított:
mindig tisztát veszek fel
mosás nélkül is felveszem
30 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%

Farmert, pulóvert fel lehet venni 2-3-szor, ha napközben nincs rajtad sokáig, nem izzadtál bele, stb. De fehérneműt, pólót, soha.

Ne nézz primitív videokat.

2021. jan. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%

Akkor naponta mosol pizsamákat? :D

Póló, ing mindig (kiveve mondjuk ha tél van és pár órára vettem fel), szintén: alsóneműk

Nadrágok, pulóverek: 6-8 alkalom után (kivéve ha beleizzadnék, nyáron kevesebb...)

2021. jan. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
72%
hát gondolom, az ilyen egy után mosósak extrém izzadósak és büdik.
2021. jan. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%

Farmert,pulovert ritkabban mosom.

Telen a poloimat sem mosom 1nap utan,mivel reggel es delutan 30-30 percet vannak rajtam amig elmegyek munkaba es hazaerek.

Alsonemu tiszta sor,minden nap cserelem.

2021. jan. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%

Póló, ing, zokni, alsónadrág, ezek egyszer viselősek. Ha valami miatt többször is fürdők egy nap(megizzadás miatt vagy esti program előtt stb), akkor többször is cserélem őket.

Nadrág, pulóver: ha nem izzadtam bele és nem is lett koszos, akkor 2-5 alkalom(tudom, nagyon férfi gondolkodás, de szemrevételezés és megszagolás dönt, hogy jó-e még). Ez nagyban múlik az anyagán is, a farmerek bírják az egyik legjobban, de van olyan nadrágom is, aminek az anyagán egy hordás is látszik, az nyilván rögtön mosás.

2021. jan. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
67%

Sok mindentől függ: ki mit dolgozik, abban a ruhában van-e egész nap, vagy csak addig van rajta amíg beér a munkába, majd ott átöltözik.

Mi irodisták vagyunk a párommal, nadrág kivételével minden megy nap végén a szennyesbe, nadrág minden második viselet után. Hozzáteszem, rengeteget mosok, de nekünk így komfortos.

2021. jan. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%

"Én mindig kimosok minden ruhadarabot már 1 viselés után is"


Minden ruhadarabot? A télikabátot is? Ezt nehéz elhinni...

2021. jan. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
65%

Felsőből mindennap tisztát veszek fel, ahogyan fehérneműből, zokniból is.

Viszont nadrágból 2-3 napig simán hordok egyet, mivel naponta maximum 3 órát van rajtam. (Amíg elmegyek munkába, meg hazaérek onnan, esetleg beugrom a boltba)

Itthon pedig rögtön átöltözöm, bár az itthoni nadrágokat több ideig hordom. (Nagyjából 4-5 napig, ha koszos lesz, vagy beleizzadok mondjuk nagytakarítás során, akkor természetesen csere)

Pizsit pedig 2-3 naponta cserélek, attól függően, hogy milyen az illata.

2021. jan. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Téli kabátot, köntöst, cipzáros pulóvert azt nyilván nem mosok minden hordás után 😃 de pólókat, nadrágot már igen, gondoljatok csak bele, leülsz a buszon, nyilvános helyeken, vagy nekidőlsz valami falnak, aztán következő alkalommal mosás nélkül úgy felvenni... nekem nem fűlik hozzá a fogam, de ti tudjátok, nem vagyunk egyformák
2021. jan. 27. 01:54
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Bugyi-zokni-póló egyszeri hordás után megy mosásba, melltartót kétnaponta cserélek. Nadrágot, pulcsit 3-4-szer simán fel lehet venni. Itthoni nadrágot hetente egyszer mosok, itthoni pólót 2-3 naponta cserélem. Pizsit elég heti kétszer cserélni. Párom szinén így. Eddig nem éreztem magunkat igénytelennek :D
2021. jan. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!