Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan mossam ki a konyharuhákat?

Hogyan mossam ki a konyharuhákat?

Figyelt kérdés
Hiába mosom ki, sőt öblítem is, avas zsírszaguk van! Meg nem jó az illatuk, kifejezetten büdösnek mondanám. Nem tudom mit találjak már ki, fehérítős mosószerrel mosom őket, öblítőt is rakok hozzá, de nem segít! :( Mit csináljak velük?
2010. aug. 15. 19:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%
dobd ki őket. bizonyos időközönként nem árt belőle újabbakat venni. egyáltalán nem drága.
2010. aug. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát sajnos még csak fél évesek. :( Most próbálom 90 fokon hipóval mosni...majd meglátom.
2010. aug. 15. 19:36
 3/12 anonim ***** válasza:
56%
Én flóraszepttel szoktam. Igaz, így full flóraszept szaguk van, hiába öblítőzöm, de legalább nem zsírszagú :-)
2010. aug. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%
Én kifőzném, ha bírja az anyaga, öblítőt pedig nem tennék bele!
2010. aug. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%
áztasd ecetbe,majd mosd ki ,vagy a kifőzés sem rossz ötlet.Vasalni is szoktad őket?
2010. aug. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Most mosom őket 90 fokon, tettem egy kis hipót meg fehérítős mosógél. Nem szoktam vasalni, mert nem gyűrődő anyagok, de lehet kigőzölöm vasalóval őket. :) Kíváncsi leszek az eredményre. Majd megírom. :)
2010. aug. 15. 20:45
 7/12 anonim ***** válasza:
56%

Semmiképpen ne vasald,mert a szag beleivódik az anyagba!

Hiába mosod 90 fokon,nem hiszem,hogy eredményes lesz. A mosóporok nem oldják ki a bennük lévő zsírt!

Amikor még kézzel mostam,akkor a konyharuhákat mindig kifőztem. Tedd a ruhákat egy fazékba,önts rá annyi hideg vizet,ami ellepi. Tegyél a vízbe mosószódát,esetleg trisót(ne mosószert),és forrald addig,amíg a víz lobogva forr. Egyszer kétszer keverd meg és főzd még legalább 10 percig. A vízben hagyd kihülni.Utána mosd ki a gépben,és ha kell,mosás után kihipózhatod. Csak így érheted el,hogy ne legyen szaga.

Én már régen nem használok konyharuhát törölgetésre. A szárítón levő edényeket,ha megszáradtak,nem kell eltörölgetni. Ha még is,akkor papírtörlőt használok. Higiénikusabb és olcsóbb is,mint a mosószer és a kifőzéssel járó macera.

2010. aug. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Én sem az edények eltörlésére, hanem a pult és a kezem törlésére használom, meg edényt megfogni ha olyan, és ilyenkor szokott zsíros lenni, vagy olyankor, ha pl. a pultra vagy vmire kerül zsíros dolog és gyorsan kell letörölni. Sokszor sajnos engem sem érdekel igazán és letörlöm vele a zsírost is. :( Na most állt le a mosás, teregetek és írok. :)
2010. aug. 15. 21:33
 9/12 A kérdező kommentje:
Nah úgy néz ki használt neki a hipó és a 90 fok :D Köszi a válaszokat, majd veszek Flóraszeptet vagy Clorox-ot! :)
2010. aug. 15. 21:43
 10/12 anonim ***** válasza:
39%

az ilyen hirtelen keletkezett zsírfoltokat én vizes szivacskendővel törlöm, mivel olcsó, és eldobható, ha már megszolgálta az idejét.


a konyharuhát képtelen lennék így összekoszolni. azt max kéz, de főleg edények törlésére használom.

2010. aug. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!