Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Meddig van rend egy takarítás...

Meddig van rend egy takarítás után?

Figyelt kérdés
Nálam max 1nap és már látok a földön hajat, szöszt, port🤦‍♀️ mánsap vagy 2nap múlva már ott csücsül a pók a sarokba, már kikészülök...
2021. jan. 29. 21:23
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
91%
Konyhában minden nap szinte mintha tornádó söpört volna végig, de a lakás többi részét mindennapos odafigyeléssel könnyen tisztán tudom tartani. Vannak apró kis praktikák. Pl.: minden nap felmosok illetve szobákban felporszívózok. Ez csak napi 10 perc, de rengeteget számít. Minden nap 10 percet arra szánok, hogy port töröljek, jutok ameddig jutok, de mivel folyamatosan csinálom, sosem havazódok el. Minden este zuhanyzás után ecetes vízzel (optimálisan néhány csepp illóolajjal) átfújom a zuhanykabint és a csempét, miután felöltöztem pedig szárazra törlöm. Ez sem tart szinte semeddig sem, hisz semmit sem súrolok. Ezek az apró kis semmiségek rengeteget segítenek az összképen és a nagyobb, alaposabb takarításokat is megkönnyítik.
2021. jan. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Minden nap takarítunk, mindenki elpakol maga után ( a gyerek is), addig nem eszünk,míg gyorsan puccba nem vágjuk a konyhát, fogmosás közben lazán le lehet törölgetni a fürdőben stb. Szóval nálunk mindig rend van.
2021. jan. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
70%

Én ilyen alapos nem vagyok.

Heti egyszer felporszívózok,felmosok.

Fürdőszobát kéthetente (csempék),de wc,mosdó amikor kell.

Konyhát most elhanyagoltam,szégyellem is,hétvégén nekiállok.

Mosogatásra jobban odafigyelek már,ha olyat eszem (pörkölt pl.) azonnal elmosom a tányért.

Portörléssel is elég hadilábon állok.Naponta lehetne igazából.

Igyekszem fejlődni,nem erősségem a takarítás.

Előző válaszolók nagyon alaposak,szinte túlzottan is.

2021. jan. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
53%
A robotporszívó és felmosó megy minden nap, főleg a konyha-étkező vonalon, de kétnaponta a teljes házban is. Így emiatt a szállópor koncentráció is kisebb, elég heti egyszer port törölni. De ha látom hogy valahol nagyon gáz, letörlöm azonnal. Konyhát főzés után rendbe rakom, edényeket azonnal elmosom. Zuhanykabinban a vizet mindenki lehúzza maga után a csempéről egy gumis törlővel, csapot is mindenki takarítja használat után. Így a nagyobb takarítást elég heti egyszer végezni.
2021. jan. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
Másfél nap kb. Kivéve a konyha, az hamarabb kupis lesz.
2021. jan. 30. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
58%

Miért is lettem lepontozva...

Aki nyolc órát dolgozik,mondjuk 9-17:30-;ig,egy egy óra az út,reggel egy óra készülődés,ő is ennyit takarít?

2021. jan. 30. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
36%

6-os, első vagyok, pont úgy van nálam, ahogy leírtad. 8 órát dolgozok, 1-1 óra az út, 1 óra a készülődés, 1 óra a kutya, 1 óra a főzés....de amiket említettem feladatokat, 10 perceket vesznek el az életemből! 10 perceket! Mindenkinek vannak a napi rutinjában 10 perces hézagok, amiket a saját élettere tisztán tartására tud fordítani. De persze valaki kifogásokat keres, hogy miért vergődik inkább a kanapén, ahelyett, hogy inkább a feladatait végezné, más pedig nem szeret mocsokban élni, ezért rendet és tisztaságot tart maga körül. Egyébként pedig valószínűnek tartom, hogy nem a takarításai szokásaiddal van baja a lepontozóknak, (hisz te házad, te döntésed, hogy milyen közegben szeretnél létezni) hanem azzal, hogy próbálod rossz fényben feltüntetni a nálad szorgalmasabbakat:

"Előző válaszolók nagyon alaposak,szinte túlzottan is."

Nem túlzott takarítás, ha nem hagyom, hogy több napos, penészes, zsíros edények halma gyűljön a mosogatóban, vagy ha engedem, hogy a vízkő, a por, a kosz beborítson mindent! Hanem egy alap igény, hogy egy tiszta és szép környezetben szeretnék élni, és ezt meg is teremtem magamnak. 10 perces feladatokkal! Nem napi 2 óra súrolással! Nem tudom mi ebben a túlzás

2021. jan. 30. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
70%

Hm...azért a több napos pe észes edény és amit leírtam,van különbség.

A te életed,én pihenni szeretek egy nyolc órás munkanap után.

De ez nekem olyan,mint itt gyakorin 35éves korára legyen tehermentes ingatlanja,tehermentes kocsija,több milla megtakarítása,vagy nôs férfival én ugyan nem,mindenki a hűség mintaképe...

Tehát minden tökéletes...

2021. jan. 30. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
50%
Ja,ahol gyerekek vannak,természtesen megértem,aki ennyit takarít.
2021. jan. 30. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
Hát én nem bírnék minden nap takarítani, kikészülnék bele na meg hogy én este zuhanyzás után meg a kabin tisztítgassam olyan nincs 😅 amíg dolgoztam addig energiám nem volt, folyton fáradt voltam, de mindig beosztottam hogy mikor mit csináljak, mosg viszont 9hónapos terhesen kicsit elhanyagolom a házimunkát ami szerintem érthető nem vagyok már olyan fitt.
2021. jan. 30. 07:14
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!